Ján Lašák

Ján Lašák | foto: Dan Materna, MAFRA

Třetí nula v řadě? Výborná týmová práce, říká liberecký brankář Lašák

• 0
Hokejoví mistři z Liberce vyhráli potřetí za sebou, v neděli doma porazili Karlovy Vary 2:0. Velkou postavou posledních zápasů je brankář Ján Lašák, který si připsal už třetí vychytanou nulu v řadě!

„S pokorou říkám, že to není zásluha nějaké mojí skvělé formy. Byla to výborná týmová práce, častokrát mi pomohli spoluhráči, kteří se dobře vrátili do obrany,“ řekl slovenský gólman.

Osm minut před koncem jste vychytal nájezd Stloukala. Blesklo vám v tu chvíli hlavou, že by byla škoda ztratit čisté konto?
Přiznám se, že ano. Ale hlavní pro mě v tu chvíli bylo podržet mužstvo. Stále jsem si říkal, že můžu pustit jeden puk, ale ne dva. Kdyby Vary daly na 2:1, byly by to ještě nervy. Kluci hráli skvěle, udělali chybičku a já se jim snažil pomoct.

Cítíte, že se s přicházejícími výhrami dostáváte do formy?
Teď jsem odchytal nějaké zápasy po sobě a to mám velmi rád, to mi pomáhá. S trochou nadsázky říkám, že když se člověku daří, může stát v brance i pytel brambor. Mně se teď daří a doufám, že to tak půjde i dál.

Do druhé extraligové čtvrtiny jste vstoupili líp než do té úvodní. V čem je největší rozdíl?
V první řadě jsme se trochu uklidnili a hlavně jsme začali dávat góly. Ani předtím jsme nehráli špatně, ale neproměňovali jsme šance. Navíc jsme zlepšili obranu a i já se dostal do větší pohody. Když se mužstvo nakopne, i sebevědomí přichází. Jsou to spojené nádoby.