Liberec nastřílel Písku deset gólů

14 2001
Praha - Hokejisté Liberce potvrdili doma roli favorita a Písku v dnešním utkání 17. kola první ligy nastříleli deset branek, zatímco inkasovali jen třikrát. Liberec se dostal do čela tabulky, druhá je se ztrátou dvou bodů Jihlava, neboť prohrála v Kadani 2:5.

Mezi druhou a dvanáctou minutou liberecký Musil čtyřmi góly rozhodl o osudu utkání a dohnal oba písecké brankáře k dvojímu střídání. Další tři branky, které domácí do konce první třetiny přidali, odsoudili Písecké k debaklu. Agilní Musil přidal ještě pátou branku a domácí nakonec vyhráli nad Pískem dvojciferným skóre.

Jihlava v Kadani sice začala lépe, do konce první třetiny však domácí skóre otočili. V druhé části hry obě mužstva spíše bránila a útočníci stříleli na branku z uctivé vzdálenosti. V poslední třetině domácí zvýšili na 3:1, hosté ale snížili a vykřesali naději.

Když se vracel v 53. minutě z trestné lavice Bělka, obešel hostujícího obránce a počtvrté překonal Sáblíka. Hosté tento stav neunesli a nechali se vylučovat za hrubé fauly. V jednu chvíli byli čtyři hráči Jihlavy na trestné lavici. Domácí tříminutovou dvojnásobnou přesilovku využili na konečných 5:2.

Ytong Brno - Ústí 3:5 (2:1, 1:4, 0:0)
Branky: 4. Novák, 17. Marcinek, 36. Mikolášek - 21., 23. a 33. Patzenhauer, 7. Sirotek, 25. Horáček. Rozhodčí: Dostál - Drobílek, Pacal. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 300.

Třebíč - Beroun 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 18., 31. a 50. Kaňka, 13. Ševčík, 20. Holý, 35. Altrichter - 8. Horák, 30. Křesťan. Rozhodčí: Polák - Dědek, Dřínovský. Vyloučení: 5:6 navíc Horák (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1400.

Prostějov - Chomutov 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Sykora, 8. Palinek, 39. Komínek - 13. Boušek, 22. Mikšovic, 30. Šíp, 43. Chatrnúch, 60. Jeslínek. Rozhodčí: Dobeš - Mana, Machálek. Vyloučení: 10:13 navíc Černý (Prostějov) 10 min. Využití: 3:4. Diváci: 2500.

Rosice - Opava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Sklenář - 13. Šebesta, 53. Harazim. Rozhodčí: Paur - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 460.

Liberec - Písek 10:3 (7:0, 1:2, 2:1)
Branky: 2., 4., 7., 12. a 44. Musil, 15. a 20. Plodek, 19. Horčička, 34. Kábrt, 54. Víšek - 25. Kubeš, 36. Šimek, 60. Bouz. Rozhodčí: Veselý - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 8:9, navíc Kábrt - Pindiak 5 min. plus do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 800.

Šumperk - Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Žurek - 18. Točík, 27. J. Sedláček, 28. Meixner. Rozhodčí: Krenželok - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:12. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 600.

Kadaň - Jihlava 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 14., 46. a 53. Bělka, 17. Vobořil, 55. Pištej - 6. Rytnauer, 49. Kolář. Rozhodčí: Bittner - Kebrle, Štych. Vyloučení: 6:12, navíc Čáslava (Dukla) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 860.