Liberec předvedl skvělý obrat, dvanácté vítězství trefil Lakatoš

Hráči Liberce se radují z vítězství v prodloužení nad Kometou Brno. | foto: ČTK

26 2016
Hokejisté Liberce přidali do svého nekonečného seriálu výher už dvanáctý díl. Ve 24. kole extraligy včera před domácím publikem porazili brněnskou Kometu 4:3 po prodloužení a bodově se dotáhli na vedoucí Třinec.

Bílí Tygři předvedli skvělý obrat, v úvodu totiž pustili soupeře do třígólového vedení. „Je to pro nás velká výhra, za dva body jsem nakonec rád,“ řekl autor vítězné branky Dominik Lakatoš. „První třetina byla z naší strany tragická, ale v kabině jsme se dokázali nabudit, trošku se seřvat a pak jsme začali hrát svoji přímočarou hru. V jednoduchosti byl základ našeho úspěchu.“

Kometě parádně vyšel nástup do utkání. Už ve 4. minutě Zohorna ze vzduchu tečoval střelu Němce z rohu hřiště a sudí po konzultaci s videorozhodčím potvrdil vedení hostů 1:0. A to nebylo ze strany Brna všechno. Po dvou ranách Kováčika od modré odskočilo na rozdíl tří gólů.

Ještě v první třetině se však Bílým Tygrům podařilo snížit poté, co Jelínek dorazil puk do sítě po Radivojevičově střele od modré. Hned z kraje prostřední části se Liberec dotáhl na rozdíl jediného gólu. Vitásek vypálil od modré a puk zřejmě s tečí jednoho bránících hráčů skončil v brance. A v poslední třetině Svačina srovnal na 3:3 a zápas šel do prodloužení. V něm v čase 62:29 zblízka po přihrávce Bartoviče rozhodl Lakatoš. „Viděl jsem, jak brankář klouže k tyči a jen jsem se snažil strhnout puk do branky, což se díkybohu povedlo,“ řekl Lakatoš.

Páteční zápas s Kometou se hrál před téměř vyprodanou halou, v níž nechyběly stovky fanoušků z německého příhraničí. Klub pro ně připravil speciální program v němčině a pozval i starostu Žitavy Thomase Zenkera, který obstaral úvodní slavnostní buly.

Zápas s Kometou byl pro Liberec první ze série čtyř domácích utkání v řadě. V něděli přijede do arény Litvínov

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38