Liberec bodoval třikrát v řadě. Přiblíží se v tabulce šesté Plzni?

Na ledě se ocitli liberecký Martin Bakoš (vlevo) a Ondřej Kratěna z Plzně. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

9 2015
Hokejoví Bílí Tygři chtějí potvrdit dobrou novoroční formu. Do liberecké arény v pátek zamíří Plzeň. A v konečném účtování to pro oba týmy může být velice důležité utkání. Plzeň totiž okupuje šesté místo extraligové tabulky, které jako poslední zaručuje přímý postup do play-off.

Liberec je desátý, na tým ze západu Čech ovšem ztrácí jen pět bodů. V případě výhry v normální hrací době by se jí přiblížil doslova na dostřel.

Plzeň v minulém kole domácím vítězstvím nad Zlínem ukončila třízápasovou sérii proher. Bílí Tygři si naproti tomu vybrali slabší chvíle na sklonku minulého roku, ale v tom novém třikrát za sebou bodovali.

V posledním kole sice Liberečtí podlehli na Spartě v prodloužení, potvrdili však zlepšené výkony z poslední doby. V utkání na ledě favorita dvakrát vedli o dva góly, ani to jim však nakonec nestačilo.

„Pro nás bylo největší chybou to, že jsme nevyhráli první třetinu 4:1. Myslím, že to není nijak fanouškovské, měli jsme tam spoustu příležitostí a dostali jsme druhý špatný gól,“ řekl liberecký asistent Milan Černý. „Předtím jsme však měli zápas dostat do většího vedení a to vidím jako hlavní možnost na dosažení lepšího výsledku.“

Liberec má Plzni co vracet. Obě dosavadní letošní utkání s ní totiž prohrál. V kanadském bodování je z libereckého týmu zatím nejproduktivnější Tomáš Filippi, nejlepším střelcem je s 12 góly Petr Vampola.

Nejlépe bodujícím hráčem Plzně je Ján Sýkora, jenž je se 14 brankami také nejlepším střelcem západočeského týmu.

Utkání Liberec - Plzeň startuje v 18 hodin.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40