KAPITÁNOVA RADOST. Liberecký kapitán Petr Nevěd se podílel na vítězství jeho týmu na Spartě. On sám tady vyhrál poprvé. (ilustrační foto) | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberecký Nedvěd poprvé vyhrál na Spartě. Mám důvod k oslavě, smál se

• 5
Kapitán hokejistů Liberce po utkání třetího kola extraligy na Spartě přišel mezi novináře v dobré náladě. Jeho tým totiž vyhrál 3:2 v prodloužení a Petr Nedvěd byl na ledě hodně vidět. Připsal si do statistik gól, asistenci i vyloučení.

Mladé mužstvo Bílých tygrů bude na vůdci smečky Nedvědovi v nové sezoně stát. Jeho zkušenosti se budou Liberci v nové sezoně hodit. "Máme tady hodně mladých kluků, což je dobře. Zkušenosti ale chybí. Musí se jim opakovat ten systém pořád dokola, až se pro ně stane automatickou věcí," vysvětloval Nedvěd svou úlohu po utkání.

Tím mladým klukem jste myslel i sebe, že?
Samozřejmě. Vypadám dobře? Víte, kolik peněz mě stála plastika?

Cítíte ale odpovědnost za výsledky týmu? Musel jste si vzít v kabině proslov?
To k tomu patří. Nejšťastnější kapitán je ten, který nemusí moc mluvit. To jsem byl loni. Možná v play-off bylo potřeba něco říct, ale sezonou jsme proplouvali v klidných vodách. Ne, že bych se toho bál. Naopak. Klidně v kabině něco pronesu, ale je příjemnější, když do toho nemusím tolik zasahovat. Letošní sezona asi bude jiná.

Sparta vs. Liberec

Více o utkání čtěte:

Na Spartě jste se snadno dostali do vedení, ale pak jste lacině o náskok přišli. Co se stalo?
Myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou. Jenže v polovině utkání jsme přestali bruslit a soupeř převzal aktivitu. Přestali jsme plnit to, co jsme si řekli. Pouštěli jsme Spartu do laciných šancí a nic jiného se nemohlo stát, než že jsme vyndávali karbanátky z naší brány. Takové chyby nás mohou v sezoně stát body. Ve třetí třetině jsme možná neměli tolik sil. Hráli jsme hodně v oslabení a můžeme být rádi, že to bylo 2:2 a štěstíčko v prodloužení se přiklonilo k nám.

Mysleli jste si při vedení 2:0, že Sparta už je neškodná?
To ne, to ne. Ale dělali jsme chyby, že jsme nedodržovali systém z úvodních minut. Najednou jsme si mysleli, že dáme třetí, čtvrtý gól. Na to má Sparta moc kvalitní mužstvo, aby takové šance nevyužila. Trochu jsme se v tom zmýlili.

Vy osobně jste poprvé v dresu Liberce na Spartě vyhrál.
No, vidíte. To jsou zajímavé statistiky, ani jsem o nich nevěděl. Asi jsme tu měli dřív nějaké remízy a prohráli na nájezdy. Tak to je čas na oslavu.

Při utkání s vámi ale trochu cloumaly emoce, ne? Zvláště při střetech s americkým obránce Sparty Milamem.
Ne, to bylo v pohodě. Třeba jeho hit za bránou byl naprosto čistý. To patří ke hře. Člověk se potřebuje vytočit, nabrat síly do dalšího utkání. Je potřeba hrát s tepovkou nahoře.

Není paradoxní, že právě Milam udělal chybu, po níž padl rozhodující gól Liberce?
A jsme u toho... Co dodat? 3:2 pro Liberec.

Sparta bude hrát 29. září proti New York Rangers, kde jste působil. Přijdete se podívat?
Ještě si nejsem jistý, ale asi jo. Abych pravdu řekl, tak půjdu spíš na Rangers. Mám hodně známých v New Yorku. Už tam nemám tolik kamarádů, ale pár kluků znám. Lidi kolem týmu jsou však stejní, na ně se těším.

Jak podle vás utkání dopadne?
Těžko říct. Tyhle zápasy se hrají spíš v exhibičním tempu. Sparta bude mít výhodu, že už je v rozjeté soutěži, ale Rangers přijedou po týdnu v přípravném kempu. Na druhou stranu mají skvělé hráče. Uvidíme.