Liberečtí hokejisté prohráli v přípravě i druhý zápas

Slavia - Liberec; smutek Liberce | foto: ČTK

31 2008
Hokejisté Liberce ani v druhém přípravném zápase neuspěli. Po debaklu od Litvínova 0:7 podlehli Kladnu 3:5. V dalším přípravném utkání zvítězili hráči Karlových Varů nad Českými Budějovicemi 5:2, nováček z Mladé Boleslavi porazil Třebíč 4:2.

Liberec - Kladno 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Středočeský tým bez odpočívajících Pavla Patery a Martina Procházky si naopak připsal úspěch po úterní prohře 2:4 s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi. Bílí Tygři se sice dostali díky Pabiškovi do vedení už v 15. sekundě utkání, ale stav otočili v závěru úvodní části obránce Petr Hořava a útočník Tenkrát.

Severočechům opět vyšel vstup do druhé části a po 22 vteřinách hry využil přesilovku Harant, ale Kladnu vrátil vedení Eberle a Tenkrát se Stielerem zvýšili už na 5:2.

Branky: 1. Pabiška, 21. Harant, 52. Zíb - 19. a 45. Tenkrát, 17. P. Hořava, 37. Eberle, 47. Stieler. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

Karlovy Vary - České Budějovice 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Hokejisté Karlových Varů ve svém prvním přípravném utkání na nový ročník extraligy zdolali České Budějovice 5:2. Rozhodující náskok získali v úvodní třetině, kdy vedení 3:0 zajistili Lukáš Pech, Jakub Grof a Milan Procházka.

Jihočeský tým potom dvakrát snížil díky Ondřeji Veselému a Tomáši Kůrkovi, ale tříbrankový rozdíl udržel dvěma trefami Vítězslav Bílek.

Branky: 37. a 60. Bílek, 9. Pech, 13. Grof, 15. Milan Procházka - 24.
Veselý, 51. Kůrka. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 1500.

Mladá Boleslav - Třebíč 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Středočeši od začátku udávali tempo hry. Do dvougólového vedení se dostali po trefách Mocka a Boháče, ale ještě před první pauzou snížil Sojčík. V druhé třetině zvýšili Mladoboleslavští Nouza s Tomasem, avšak Horácká Slavia znovu po dvou soupeřových gólech odpověděla. Pod horní tyč se trefil v 34. minutě Kalafut.

V poslední dvacetiminutovce se stav již nezměnil. Pozápasové nájezdy ovládli také Šejbovi svěřenci 2:0.

Branky: 8. Mocek, 18. Boháč, 28. Nouza, 32. Tomas - 19. Sojčík, 34.
Kalafut. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:4, navíc Posmyk (M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.

Plzeň - Beroun 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
K výhře přispěl nejvíce nováček Zdeněk Kubica, jenž je v Plzni na zkoušce ze Šumperku: dal gól a na další přihrál. Lasselsberger vkročil do dlouhého zápasového seriálu nové hokejové sezony bleskovým vyloučením, když již po půl minutě musel na trestnou lavici Čakajík. Přestože se jeho spoluhráči dlouho úspěšně bránili, nakonec neodolali a hosté šli zásluhou Kocmana do vedení.

Odpovědí bylo několik šancí Plzně, ujala se však až ta Šindelova ze začátku 13. minuty. O 44 vteřin později se trefil Kubica a ještě do první přestávky vyjádřil plzeňskou převahu dalším gólem Důras. V druhé části se na další trefu čekalo až do 39. minuty, kdy navýšil skóre na 4:1 Stránský. V té době už byli v obou brankách náhradníci, v té plzeňské zastoupil jedničku Málka talentovaný mladík Pavel Francouz.

I on nakonec jednou inkasoval, když se v nástupu do závěrečného dějství prosadil Křestan. Drama však odmítl povedeným zakončením svého úniku v oslabení Matějovský a v samém závěru přidal šestý úspěch domácích Dvořák.

Branky: 13. Šindel, 13. Kubica, 16. Důras, 39. Stránský, 51. Matějovský, 60. Dvořák - 3. Kocman, 41. Křestan. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.

Skalica - Znojmo 4:3P (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Skóre otevřel už po 15 sekundách Pálffy, o pět minut později ale vyrovnal Procházka. Skalica se více prosazovala v koncovce a získala dvoubrankový náskok, po střelách Berouna a Čachotského však Znojmo stačilo srovnat skóre. V prodloužení rozhodl o vítězství domácí Skalice Horský.

Branky: 1. Pálffy, 15. Gründling, 28. Hartmann, 64. Horský - 6. Procházka, 41. Beroun, 51. Čachotský.