Na rozhodčího se řvát nesmí, uznal Linhart po vysoké porážce

Adam Rufer (vpravo) z Třince padá po střetu s Jevgenijem Mozerem z Pardubic. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

19 2014
Spousta vyloučených (8:9) a desetiminutový trest pro třineckého obránce Tomáše Linharta. I takový byl úvodní duel čtvrtfinále extraligy proti Pardubicím, byť nebyl nijak tvrdý. "Nemohu křičet na rozhodčího, i když jsem měl na souboj v rohu jiný názor," prohlásil Linhart, který se na sudí zlobil po druhé brance hostů ve 39. minutě.

Takže tomu gólu předcházel faul na vás?
Nechci nic říkat o rozhodčích. Přejdu to. Je to moje chyba. Na rozhodčího se nesmí řvát.

Už ve 32. vteřině jste hráli v oslabení, ve druhé minutě ve třech a prohrávali jste. Byla to nekoncentrovanost?
To bych netvrdil. Je to play-off, do toho se jde naplno, možná emoce trochu pracují. Musíme to hodit za hlavu a jít dále.

Proč vám utkání nevyšlo?
První třetinu jsme měli dobrou, ale dostali jsme gól ve třech. Šance jsme měli, ale nevyužili. Dát gól v té první třetině, mohlo to vypadat úplně jinak.

Přitom jste soupeře přestříleli.
Druhá třetina nám ale nevyšla, to už nás přehrávali. Čas ubíhal a my pořád nedali gól. Zítra je však také den.

Nespoléhali jste na to, že soupeř bude po náročném předkole se Slavií unavený?
Viděli jsme jejich poslední zápas, jak v něm lítali, takže na to se spoléhat nedalo. Byli v euforii.

To spíše vám ublížila desetidenní pauza?
To si můžeme říct až po sérii. Zítra se vše může otočit.

Přesto, neříkali jste si, že by Pardubicím ve třetí třetině mohly dojít síly?
O tom jsme se vůbec nebavili. Vůbec.

Byl brankář Hudáček tak dobrý?
Samozřejmě chytal dobře, šance jsme měli, stříleli jsme ale netrefovali branku. Nevyšlo to. Ale zítra je také den.

Co se dá čekat od druhého duelu?
My už hlavně musíme dát gól, a ten první. K tomu musíme hrát hokej jako na konci základní části.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38