Mistry probrala Liga mistrů. Můžeme i vyhrávat, věří gólman Petrásek

Hokejisté Litvínova se radují z gólu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

24 2015
V extralize je to zatím bída, zato v Lize mistrů velká paráda. Hokejoví šampioni z Litvínova v ní slavili i na pátý pokus, po výhře 4:3 na ledě týmu Vídeň Capitals mají nakročeno k postupu z 1. kola play-off.

„Psychicky by nás to mohlo trochu nakopnout. Vidíme, že můžeme taky vyhrát, že nemusíme pořád prohrávat,“ ulevil si na klubovém webu brankář Michael Petrásek, který dostal přednost před jedničkou Janusem.

A ve Vídni si zachytal pořádně. Sice třikrát inkasoval, ale také předvedl 45 úspěšných zákroků! „Čekal jsem, že to bude takhle nějak vypadat. Mají v týmu hodně Kanaďanů, hrají to všichni na bránu, snaží se to tam domlátit. My měli štěstí, že nám to tam ze začátku napadalo. A dá se říct, že jsme to pak ubránili až do konce.“

Všechny branky nasázela litvínovská Verva hned v 1. třetině. Už po 67 vteřinách otevřel skóre pohotovou dorážkou Hanzl. Domácí Capitals ovšem dokázali rychle srovnat krok. Krátce po skončení první přesilové hry překonal Petráska přesně dorážející Grosslercher.

Zbytek úvodní části už ale ovládli úřadující čeští šampioni. Když ještě za modrou čárou napřáhl František Lukeš, nezdálo se, že by domácí brankář měl vyhlašovat pohotovost. Jenže jeho výstavní pumelice prosvištěla až pod břevno a Litvínov znovu o gól vedl. V 19. minutě se pak v rozmezí 15 vteřin trefili v přesilovce Jánský a Chaloupka.

Další branky se diváci dočkali až na konci 2. třetiny, v čase 39:04 Rotter potrestal Trávníčkův faul. Navíc krátce po začátku třetí části kapituloval Petrásek potřetí, když ho znovu po dorážce překonal McLean. Asistenci si opět připsal americký obránce Milam, jenž v minulosti hrál i za Spartu. Vyrovnat se ale již Capitals i díky pozornému Petráskovi nepodařilo.

„Občas nám to trochu skřípe vzadu, ale myslím, že to bylo lepší než v extralize. My gólmani bychom občas potřebovali, aby nám kluci pomohli s těmi dorážkami, ale myslím si, že to doladíme a bude to brzy dobré,“ věří Petrásek.

Litvínov vyhrál zápas po třech extraligových porážkách. „Jsme rádi, že jsme uspěli. Zachytal jsem si hodně a měl jsem i trochu štěstí, kolikrát mě to trefilo, že jsem ani nevěděl jak,“ přiznal Petrásek.

Liga mistrů Vervě evidentně svědčí, vyhrála v ní zatím všech pět zápasů, do kterých nastoupila. „Snad zase začneme vítězit i v extralize,“ doufá Petrásek. Nejbližší příležitost má Litvínov v pátek, kdy hraje v Plzni. V neděli pak doma v hitu kola vyzve lídra Spartu.

Odveta prvního kola play-off Ligy mistrů s Vídní se hraje na Hlinkově stadionu v úterý 6. října a Verva je blízko k postupu mezi šestnáct nejlepších týmů. V případném osmifinále by narazila na lepšího z dvojice Ingolstadt - Frölunda.

Možní soupeři Litvínova odehrají svůj úvodní zápas prvního kola play-off až v úterý 29. září.