Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Litvínov shání centra a oslovil psychologa

26 2004
Litvínov - Vedení litvínovského hokejového klubu shání pilně centra. Kdo jím bude? „Jsem v jednání se slovenským útočníkem ze Zvolena. Nerad bych hlásil jeho jméno, dokud nebude definitivně rozhodnuto. Jasno bude v příštím týdnu,“ řekl Vladimír Macholda, generální manažer Litvínova. Pro fanoušky je prioritou jiný střední útočník. Žádají a věří v návrat legendárního Roberta Reichela.

„Aby za nás hrál, je přání vícero lidí, ale nerad bych se k celé záležitosti příliš vyjadřoval,“ pronesl Macholda.

S Reichelem se podle svých slov jednou potkal a krátce s ním mluvil telefonicky. „Nic nového.“

Famózní hokejista chce za litvínovský klub hrát, touží po tom fanoušci, stejným zájmem se netají ani Macholda. V čem je tedy potíž? „Nevím v čem je problém. Vážně nevím. Chtělo by si to každopádně společně sednout a konečně se dohodnout,“ uvědomuje si šéf.

Stejně tak se vznáší otázka nad působením dalších významných odchovanců Litvínova - Jiřím Šlégrem a Martinem Ručinským.

Martin Škoula, další litvínovská hvězda ze zámoří, kde probíhají jednání, zdali se rozběhne příští sezona nablýskané NHL, začne přípravu s týmem 2. srpna.

Litvínovští mají za sebou první týden na ledě. Trénují na mosteckém zimním stadionu, kde kvůli rekonstrukci svého stánku našli dočasný azyl. Dávky hráčům ordinuje kouč Josef Beránek s asistentem Vladimírem Jeřábkem.

Přípravu absolvuje stejný kádr, který vedli na „suché“ přípravě.

Tedy s posilami Brandou, Bombicem, Jeslínkem, Skuhrovcem a Skleničkou, zato bez Kotrly, Droppy, Žemličky, Martínka, Martince a nadobro také Kaděry.

„Měl od prosince problémy s kotníkem. Vynechal letní přípravu, zranění se mu obnovilo. Po oboustranné dohodě jsme se v klidu rozešli,“ sdělil manažer.

Raduje se ze získaných posil. „Skuhrovec se osvědčil již na konci sezony, kdy za nás pravidelně hrál. O Jeslínka jsme usilovali téměř dva roky, až teď mu v Chomutově skončila smlouva. Sklenička je náš odchovanec, jeho kvality známe.“

Macholda tvrdí, že se jedná o adekvátní náhrady za hráče, kteří z týmu odešli. „Podle mého soudu je současné mužstvo o něco lepší než předešlé, avšak jestli to bude platit, se teprve uvidí.“

V jednání je ještě s několika hráči, například s Kamilem Pirošem. „Mluvil jsem s ním. Potíž je v tom, že má dvoucestnou smlouvu, takže pokud nezačne NHL, je povinen se hlásit na farmě,“ ví manažer. „Ještě však budu hovořit s jeho agentem, jestli existuje nějaká malá šance, aby za nás hrál.“

Na Macholdův popud angažovali v Litvínově sportovního psychologa. „Není to závratná novinka, ve světe funguje běžně. Chceme ho vyzkoušet, protože jsme v předešlé sezoně dostali pár laciných prvních gólů, které mužstvo poznamenaly.

Druhé a třetí obdržené branky pak tým srazily do kolen.“ Litvínov odehraje kvalitně obsazený turnaj „Köln cup“ ve Švýcarsku v termínu od 3. - 5. září.

„Jedeme tam asi popáté, naposledy jsme se zúčastnili před třemi lety, kdy jsme celý turnaj vyhráli,“ vzpomíná Macholda.

Autoři:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze