Litvínov v hokejové extralize oslňuje. Po nenápadném vstupu do sezony se dotáhl do špičky. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Litvínov v hokejové extralize prohání nejlepší týmy

• 2
Na Hlinkově stadionu to bzučelo jako ve včelím úle. Každý gól hokejistů Litvínova doprovázel ohlušující rachot, při sporných verdiktech rozhodčího Husičky létaly na led plastové lahve.

Magnet nedělního jednadvacátého kola měl říz.

Domácí přetlačili druhé Vítkovice 3:2 a po páté výhře v řadě se na ně v tabulce extraligy bodově dotáhli.

"Vládne u nás pohoda," zářil litvínovský obránce Ivan Švarný, který své narozeniny oslavil gólem.

Rozhodly dva momenty.

První: díky famóznímu brankáři Fraňkovi a jedné tyčce domácí přečkali šance Vítkovic a sami v závěru první třetiny udeřili. Transparent fandů s nápisem Naše chemie Steel rozbije naplnili během 125 vteřin, kdy využili dvě přesilovky. Vždy ztrestali vyloučení Krsteva.

Druhý: Vítkovice promarnily převahu 5 na 3, která trvala plné dvě minuty. A brzy nato útočník Bahenský nadvakrát zvýšil na 3:0.

"Minule proti Liberci i teď nás dvojnásobné přesilovky pohřbily. Hrajeme je v křeči," přiznal vítkovický útočník Viktor Ujčík. Nepomohlo ani to, že si trenér Hadamczik vzal oddechový čas. Hosté se dotáhli na gól, jenže obětaví litvínovští hráči už tři body ubránili.

Litvínov zvítězil poosmé z devíti zápasů. "Diváci sledovali vynikající hokej, museli se kochat. Musím poděkovat hráčům, že celý zápas bojovali, nic nevypustili," smekl domácí trenér Jaroslav Hübl.

"Jediná věc, která mi vadí, ale nemůžu to kritizovat, je rozhodčí," řekl lišácky.

Hüblova parta válí. Tým z loňska, který hrál čtvrtfinále play-off, jeho strůjce Reichel jen citlivě doplnil. A ukázalo se, že dobře. Trpělivé budování se vyplácí, tým je vyrovnaný ve všech pětkách.

"Dvě tři sezony jsme spolu, to je znát. Máme to dobře poskládané," tvrdí Vojtěch Kubinčák, domácí útočník. Chválí i litvínovské diváky a mluví také o štěstí. "Do 15. minuty nás Vítkovice motaly, pak jsme měli dvě přesilovky a dali dva góly."