Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou u dalšího utkání z letošního MS v Praze a Ostravě.

Hokejisté Kanady v úvodním zápase šampionátu u podle očekávaní porážejí Velkou Británii. Svého soupeře přestříleli 34:15 a na góly vítězí 4:2. Britové ale favoritovi vzdorovali a dokonce se v osmé minutě dostali díky Liamu Kirkovi do vedení. Javorové listy však o půl minutu později srovnaly a ve druhé třetině díky dvěma brankám Connora Bedarda odskočily. Británie ještě ve třetí třetině díky gólu Bena O'Connora snížila, zdramatizování při hře bez brankáře ale zhatilo vyloučení.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Evan Mosey (Velká Británie) a Connor Bedard (Kanada).

Greig

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE)
Počet diváků: 16 935

59:42

Kanaďané si nahrávají a už zřejmě vyčkají na konec zápasu.

59:23

Cozens svojí střelou zlomil hůl Richardsona, Kanada pokračuje v kombinaci.

59:09

Paul hledal u levé strany si sjíždějícího Byrama, toho puk minul.

58:43
Trest

Šanci Britů hrát powerplay ale hatí faul Bena O'Connora (GBR), který podle rozhodčích nedovoleně zastavil Michaela Buntinga. Přesilovka pro Kanadu.

58:30
Šance

Británie odvolala brankáře a hraje v šesti hráčích!

58:16

Rychlý brejk Britů nejprve nevyšel kvůli tomu, že si Neilson pořádně nezpracoval puk, stejný hráč se ale o chvíli později dostal k zajímavé střele.

57:05

Místo rozvíjejícího se britského útoku se píská zakázané uvolnění. Dokonce zbývají necelé tři minuty.

56:31

Hbitý Greig se natlačil z levé strany až do branky, na zakončení už byl příliš blízko.

55:40

Duboisovu střelu z pravé strany se snažil dorážet Hagel, Britové prostor pokryli.

55:00

Hagel z mezikruží ještě předal puk na levou stranu Byramovi, jehož střelu ale zastavil obětavý Mosey.

54:18

Komerční přestávka.

Střely na branku: 14 – 33.

54:18

Jako třeba teď po nepřesné rozehrávce za brankou, kterou se snažil využít Ben O'Connor. Jeho dorážku u levé tyčky Hofer pokryl.

53:44

Kanaďané i po druhém gólu Británie jasně hru kontrolují. Problémy by si tak mohli způsobit pouze svými chybami.

53:04
Šance

Jamie McBain u pravé tyčky dorážel vyraženou střelu spoluhráče, Whistle se skvěle přesunul a puk zastavil!

51:39

Hagel trefil do obličeje blokujícího Ruoppa, hra je přerušena.

50:30

Bedard předal puk na pravé křídlo a vyzval ke střele Parayka. Whistle zasahuje.

Šance

Dnešní utkání sleduje 16 935 diváků.

50:10

Střely na branku: 13 – 31.

50:08

Kanaďané nechtějí nic ponechat náhodě a snaží se o odpověď. McCannova střela však mířila mimo.

48:49
Gól

Velká Británie právě vstřelila branku!
Po skvěle ubráněném oslabení Velká Británie skóruje a jedenáct minut před koncem třetí třetiny snižuje na rozdíl dvou gólů. Velkou zásluhu na gólu má opět Liam Kirk, který na levém mantinelu udržel puk a předal ho BENU O'CONNOROVI. Ten projel mezi dvěma Kanaďany, přendal si kotouč na bekhend a zavěsil pod víko. Asistence: Liam Kirk.

48:33

Velká Británie hraje znovu v plném počtu.

48:20

Bedard získal útočné pásmo, Bunting ale pak puk ztrácí a Britové vyhazují.

47:22

Cozens hledal křižnou nahrávkou McCanna, ten ovšem na puk nedosáhl. Kanada zůstává na puku.

47:00

Střelu Byrama přizvedl do ochranné sítě Oliver Betteridge. Vhazování po pravici britského gólmana.

46:33
Trest

Kanada si po čase zahraje přesilovku, dvě minuty za hákování dostává obránce Sam Ruopp (GBR).

46:33

Střely na branku: 12 – 30.

46:07

Oleksiak mířil na bližší tyč, puk trefil jednoho z clonících hráčů.

45:51

Mangiapane se objevil na pravém křídle, branku ale přestřelil.

45:36

Zatímco Kanaďané se snaží proniknout přes útočnou modrou, tak se v hale vytvořila mexická vlna.

44:07

Bedardova střela z pravé strany byla zblokovaná, Britové dostávají puk do středního pásma.

43:58

Betteridge to s křižnou nahrávkou na volného Critchlowa mínil dobře, pas byl ale příliš prudký.

43:08

Nahození jednoho z Kanaďanů končí po teči v hledišti, hra bude pokračovat po levici britského gólmana Whistleho.

42:04
Šance

Dylan Guenther se z levé strany hezky natlačil před branku, těsně před zakončením mu ale skvěle vypíchl puk Nathanael Halbert.

41:31

Bunting podklouzl za brankou a nedosáhl tak na puk nahozený jeho spoluhráčem. Hru obracejí Britové.

40:50

Oba týmy už si zkusily ve třetí periodě rozehrávku, ani jednomu se ale příliš nevyvedla.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:12.

Kanaďané ve druhé třetině třemi góly odskočili do vedení 4:1. Ve 26. minutě nejprve hezky dorazil puk ze vzduchu do sítě Brandon Hagel, aby pak ve 32. a 36. minutě dvakrát skóroval Connor Bedard, který tak dal svoje první góly na seniorském MS. Britové ale také nebyli daleko od své druhé branky – Kanadě zatopili zejména v přesilovce ve 29. minutě, kdy měli několik dobrých příležitostí.

Javorové listy vyhrály prostřední dvacetiminutovku na střely 16:8 a vylepšily si i statistiku na vhazování, které ovládly poměrem 14:9. Celkově vedou na střely 28:11 a na buly 28:24.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:26

Tanev s McBainem o puk přišli a Britové vyhazují do středního pásma.

38:25

Bedard hledal u pravé tyčky si najíždějícího Paula, ten však puk do sítě neusměrnil.

38:00

Cade Neilson udělal hezkou kličku na útočné modré a předal puk na pravé křídlo Dowdovi. Jeho střelu kryje Hofer.

37:12

Richardsonovo nahození od modré Hofer vyráží a Kanada může znovu obrátit hru.

36:46

Dubois se na brankovišti snažil dorazit puk po Hagelově nahození od modré. Whistle mu kotouč ve své moci.

36:34

Zakázané uvolnění Britů znamená návrat před vlastní branku, kde už je připravená třetí formace Kanaďanů.

35:29
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Krásná kombinace Kanaďanů končí druhým gólem CONNORA BEDARDA, který už pouze z pravého kruhu doklepl do zcela odkryté branky nahrávku Paula. Asistence: Nick Paul a Kaiden Guhle.

35:04

Nick Paul se snažil dorážet před brankou, střelou ale pouze zlomil hůl O'Connora.

34:26

Kirk už se chystal k další nebezpečné střele z mezikruží, dobře ho tělem odstavil Mangiapane.

34:02

Střely na branku: 9 – 25.

34:02

Guenther předal puk na pravou stranu Coltonu Paraykovi, který tvrdou střelou prověřil Whistleho.

32:49

Kanaďané se sice dostali přes útočnou modrou, od puku byli ale rychle odstavení. Britové opravdu předvádějí dobrou defenzivní hru.

32:25

Z mezikruží zakončoval Dubois, trefil blokujícího Shudru.

31:56

Střely na branku: 9 – 14.

31:39
Gól

Vyraženou střelu Zellwegera od modré čáry se před brankou snažili dorážet Paul a Bunting, puk ale dokázal zpracovat až CONNOR BEDARD, který přesnou střelou do pravého horního růžku dává svůj první gól na seniorském MS. Asistence: Michael Bunting a Olen Zellweger.

31:21

Po Bedardově střele dorážel přímo před brankou Bunting, zařízení netrefil. Britové pak vyhazují na icing.

30:45

V dalším brejku skončil jeden z Britů v kanadské brance, která se tak dostala mimo svoje postavení.

30:32

Akce na obou stranách. Nejprve puk do odkryté kanadské klece málem dorazil Guenther, pak z rychlého protiútoku téměř zakončoval Perlini, kterého před brankou hledal Richardson.

29:44

Až teď mohou jít opravdu znavení McBain, Guenther a Parayko vystřídat. Kanada je mezitím v útočném pásmu.

28:38

Kanaďané už hrají v pěti, ale jejich obranná formace stále zůstává na ledě. Už je navíc viditelně unavená.

28:25
Šance

Britové v přesilovce tlačí a Kanaďanům opravdu zatápějí. Několikrát nebezpečně střílel Kirk, po střele Halberta od modré čáry se pak puk poskakoval kolem branky.

27:56

Britští fanoušci už se radovali po opakované střele kapitána Dowda, který však trefil pouze boční síť. Hra pokračuje.

27:32

Po Dowdově křižné nahrávce zakončoval z pravého kruhu Kirk, jeho střelu vyráží Hofer.

27:00

Kanada hned po buly vyhodila do středního pásma, poté zabránila prvnímu pokusu o průnik Britů.

26:38

Střely na branku: 4 – 19.

26:38
Trest

Jamie McBain (CAN) míří na trestnou lavici za vyseknutí hokejky jednoho z Britů, který dobře vystoupil do forčekingu a zařídil svému týmu přesilovku.

25:45
Gól

Kanada se poprvé v utkání ujímá vedení. Dubois předal puk na modrou na Zellwegera, jehož nahození ještě před brankou sklepl BRANDON HAGEL a následně kotouč ze vzduchu dorazil do sítě. Asistence: Olen Zellweger a Pierre-Luc Dubois.

25:12

Kirk s Perlinim bojovali v rohu útočného pásma, puk však neudrželi a museli se vracet kvůli rychlému protiútoku Kanaďanů, který zastavuje pozorný Whistle.

24:20

Kanaďané zamkli soupeře v jeho obranném pásmu. Střelu Guhleho schytal Lachowicz a dostává puk do střední třetiny.

23:35

Guhleho nahození přímo před brankářem tečoval Tanev, puk trefil hruď Whistleho.

23:01

Ridly Greig ukázal svoji rychlost a po pravém křidle si nabruslil až před britskou branku. Přestřelil.

22:02

Dubois hledal před brankou McCanna, Britové však prostor dobře zahustili.

21:45

Jonesovu tvrdou střelu tečoval někde mezi kruhy Curran, puk míří těsně vedle kanadské branky. I tak to ale v publiku zahučelo.

21:17

Po zakázaném uvolnění Britů a vhazování v útočném pásmu dorážel před brankou Guenther. Zastavuje ho Whistle.

20:54

Oleksiakova střela od modré čáry na bránu nedoputovala, trefila totiž chumel hráčů před brankou.

20:27

Aktivní napadání Kanaďanů vyústilo ve střelu Dawsona Mercera, kterou Whistle dobře viděl a schoval do své lapačky.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:16.

Trochu kostrbatě, ale nakonec Britové dokázali dostat puk do středního pásma a první třetinu tak zakončují s překvapivým skóre 1:1. Kanada sice hře dominuje a vede 12:3 na střely, do velkých šancích se ale příliš nedostává, a to i díky poměrně solidní defenzivě Britů.

Ti dokázali už dvakrát dostat puk do sítě. V obou případech to byl Liam Kirk, jehož gól ze třetí minuty rozhodčí kvůli nedovolenému bránění brankáři neuznali (výrok potvrdili i po trenérské výzvě Británie), v osmé minutě už ale regulerní brankou využil přesilovku. Javorové listy však odpověděly a o půl minuty později zásluhou Michaela Buntinga vyrovnaly.

Jak bylo zmíněno, střeleckou převahu mají Kanaďané, ale třeba na vhazování jsou zatím úspěšnější Britové (13:11).

20:00

První třetina skončila.

19:24

Owen Power už se hnal do útoku, je ale odpískán ofsajd.

19:08

Rozhodčí přerušují hru kvůli kolizi jednoho z Kanaďanů s britskou brankou. Vhazování ve středním pásmu.

18:44

Kanada se jako už obvykle sehrává a na kombinacích to je vidět. Cozens teď třeba poslal puk zpátky do středního pásma.

18:04

První kombinace ještě Britům nevyšla, Nathanael Halbert už ovšem puk na branku dostal. Druhá britská střela v zápase.

17:30

Jen tak tak puk nedoklouzal rychleji za čáru a Britové se vyhli zakázanému uvolnění. Můžou tak jít střídat, stejně jako to dělá Bedardova lajna.

16:33

McBazin zavezl puk do pásma a předal ho na modrou čáru Powerovi. Ten ještě hledal hokejky svých spoluhráčů, kotouč ale má ve své moci Whistle.

15:53

McCann těžko zpracovával střílenou nahrávku Oleksiaka, nakonec Británie vyhazuje.

15:32

Guenther přčistrčil puk na střelu Byramovi, který z mezikruží míjí. Kanaďané pokračují v tlaku.

15:06

Britové byli po delší době s pukem na holi v útočném pásmu. Dowdův prudký centr před branku nikoho nenašel.

14:27

Střely na branku: 1 – 10.

14:16

Dobrá defenzivní práce Kirka a následně Currana překazila rozvíjející se kanadskou kombinaci. Javorové listy i tak zůstávají na puku.

13:18

Rychlou akci Kanaďanů po pravém křídle zakončoval jejich třináctý útočník Greig. Whistle si mezeru mezi betony pokryl.

12:25

Sólíčko z vlastního pásma málem předvedl Dubois, zakončení mu překazila britská defenziva.

11:57

Javorové listy napadají poměrně agresivně, Critchlow se ale v nelehké pozici rychle zorientoval a předal puk do středního pásma.

11:22

Střely na branku: 1 – 9.

11:14

Mangiapane si najel na prudký pas z obrany, v průniku přes branku mu však dobrým zákrokem zabránil obránce Mosey.

10:34

Connor Bedard se hezky prokličkoval přes útočnou modrou, jeho zadovku na levé křídlo ale sebrali Britové.

09:44

Další střela od obránce, tentokrát chtěl Byram vytvořit dorážku pro některého ze svých spoluhráčů. U puku byli ale rychleji Britové a vyhazují ho do středního pásma.

09:29

Guhle se nahozením od modré snažil využít clony před brankou, nepodařilo se.

08:55

Střely na branku: 1 – 8.

08:17
Gól

Vedení vydrželo Britům přesně půl minuty. MICHAEL BUNTING napřáhl ke střele od modré čáry a na vzdálenější tyč překonává Whistleho. Asistence: Bowen Byram.

07:47
Gól

Tak přece jen Britové skórují a přece jen dává gól jejich kanonýr LIAM KIRK. Ten dostal prostor na pravém kruhu a využívá krátkou přesilovku po návratu vyloučeného O'Connora. Bývalý útočník Litvínova skvěle vymetl levý horní růžek Hoferovy klece. Asistence: Evan Mosey a Ben Lake.

07:29

Seversonovu ztrátu puku chtěl využít Critchlow, byl ale o puk obrán.

06:33

Střela Moseyho mířila mimo kanadskou branku, následný brejk Britové zastavují.

06:12
Trest

Počet hráčů na ledě se srovná, dvě minuty za vysokou hůl si jde odsedět Dylan Cozens (CAN).

06:05

McCann opět v pozici na levém kruhu, tentokrát branku minul.

05:31
Trest

Britští fanoušci už málem viděli další šanci Kirka, který se po levém křídle hnal do brejku, rozhodčí ale hru přerušuje kvůli faulu Bena O'Connora (GBR), který nedovoleně srazil na led Hagela.

04:37

Britové oslabení ubránili a jsou znovu v pěti. Na konci přesilovky ještě pálil od modré Byram, narazil ale na lapačku gólmana Britů.

04:10

Mangiapane nenahrál přesně a britský obránce Ruopp tak může znovu vyhodit.

03:54

Whistle pokryl pokus McCanna, jenž si najel na vrcholku levého kruhu a mířil na vzdálenější tyč.

03:42

Britové už dvakrát dokázali vyhodit, další střely Kanaďanů zblokovali. Bude se vhazovat po pravici Whistleho.

02:37
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie:
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Johnny Curran.

02:37
Šance

Gól není uznán a Velká Británie tak musí do čtyř. Rozhodčí se ale přeřekl a původně řekl, že gól platí. Následně se však za pískotu fanoušků opravil a potvrdil svůj původní verdikt.

02:37

Z opakovaných záběrů vyplývá, že prohřešku proti brankáři se měl dopustit útočník Johnny Curran, který se otřel o lapačku Hofera. Co řeknou rozhodčí?

02:37
Šance

Britští trenéři však s verdiktem nesouhlasí a berou si trenérskou výzvu!

02:37

Velká Británie už se radovala z gólu LIAMA KIRKA, který skvěle obral o puk Taneva a pak dalekonosnou střelou od modré čáry prostřelil vše včetně gólmana Hofera. Rozhodčí ale gól neuznávají kvůli nedovolenému bránění brankáři.

01:47

První jakýs takýs zákrok pro Hofera, který schoval do lapačky centr britského kapitána Dowda.

01:33

Severson si najel po pravém křídle a centroval na před brankou stojícího McCanna. Kombinaci zabránili britští beci.

00:52

Poprvé se puku dotkl i kanadský gólman Hofer, a přestože se Curranovi podařilo narušit rozehrávku soupeře, tak pouze odevzdal puk zpět Kanaďanům a šel střídat.

00:35

Další zákrok pro britského gólmana, který vyrazil do rohu prudké nahození Cozense.

00:17

První lajna Kanaďanů se hned vrhla do útoku. Pokus Taneva Britové zblokovali, následně Whistle pokryl dorážku Mercera z pravého kruhu.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě, Kanaďané v bílých dresech, Britové v modré variantě. Do začátku zbývá asi minuta.

Hezké sobotní poledne, znovu vás vítám u sledování zápasu mezi Velkou Británii a Kanadou. V brance Britů začne Jackson Whistle, za Kanadu nastoupí Joel Hofer. Očekávaná jednička Jordan Binnington nebude ani na střídačce, stejně tak nenastoupí John Tavares.

Kapitánské céčko javorových listů tak vyfasoval obránce Colton Parayko, jeho protějškem je Robert Dowd. Českým fanouškům známý Liam Kirk bude na křídle druhé formace, kanadský útočník Conor Bedard by měl hrát až ve čtvrtém útoku.

Úvodní sestavy:

Velká Británie: Whistle (Bowns) – Ruopp, Richardson (A), Batch, Mosey, O'Connor, Phillips, Halbert, Sa. Jones – Lake, Neilson, Dowd (C) – Kirk (A), Perlini, Curran – Critchlow, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
Trenér: Peter Russell

Kanada: Hofer (Daws) – Power, Parayko (C), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson (A), Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – Mangiapane (A), Cozens, Guenther – Hagel, Dubois, McCann – Bunting, Paul, Bedard – Greig.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE).

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
12.05.19 Velká Británie – Kanada 0:8
30.04.94 kanada – Velká Británie 8:2

NOMINACE KANADY:

Brankáři: Jordan Binnington (St. Louis Blues), Nico Daws (New Jersey Devils), Joel Hofer (St. Louis Blues)

Obránci: Bowen Byram, Owen Power (oba Buffalo Sabres), Kaiden Guhle (Montreal Canadiens), Jamie Oleksiak (Seattle Kraken), Colton Parayko (St. Louis Blues), Damon Severson (Columbus Blue Jackets), Olen Zellweger (Anaheim Ducks)

Útočníci: Connor Bedard (Chicago Blackhawks), Michael Bunting (Pittsburgh Penguins), Dylan Cozens (Buffalo Sabres), Pierre-Luc Dubois (Los Angeles Kings), Ridly Greig (Ottawa Senators), Dylan Guenther, Jack McBain (oba Arizona Coyotes), Andrew Mangiapane (Calgary Flames), Jared McCann, Brandon Tanev (oba Seattle Kraken), Dawson Mercer (New Jersey Devils), Brandon Hagel, Nick Paul (oba Tampa Bay), John Tavares (Toronto).

KANADA

Kanaďané jsou opět jedním z favoritů turnaje. Na posledních čtyřech šampionátech hráli pokaždé finále, loni a před třemi lety v něm získali zlaté medaile. Navíc na MS v Česku se javorovým listům daří – ovládly ho jak v roce 2004, tak před devíti lety, kdy přijeli s nadupaným týmem.

Kvalitní hráči dorazili ze zámoří i letos, byť Sidney Crosby do Prahy na rozdíl od roku 2015 zřejmě nepřijede. Jako last-minute posilu ale Kanada představila centra Johna Tavarese, který si na mistrovství zahraje po dlouhých dvanácti letech. Kapitán Toronta doplní zajímavě poskládaný tým, ve kterém vyčnívá jméno chicagské superhvězdy Conora Bedarda. Jistotou v bráně by měl být vítěz Stanley Cupu se St. Louis Jordan Binnington, za pozornost stojí také jednička draftu 2021 Owen Power nebo nastupující hvězda Arizony/Utahu Dylan Guenther. Na šampionát měli původně dorazit i talenti Macklin Celebrini (letošní pravděpodobná jednička draftu) a Adam Fantilli, v sestavě je ale nakonec nahradili útočníci Tampy Bay Brandon Hagel a Nick Paul.

V přípravě odehráli svěřenci trenéra Andrého Tourignyho dvě utkání – po výhře 5:1 s Rakouskem vynulovali Maďarsko 4:0. Skutečná zátěž tak ještě přijde, i když s favority Finskem, Švýcarskem a Českem se Kanaďané střetnou až v posledních třech utkáních skupiny.

NOMINACE VELKÉ BRITÁNIE:

Brankáři: Ben Bowns (Cardiff Devils), Lucas Brine (Dundee Stars), Jackson Whistle (Belfast Giants)

Obránci: Josh Batch (Cardiff Devils), Nathanael Halbert (HC Innsbruck, ICEHL), Sam Jones (Sheffield Steelers), Evan Mosey (Cardiff Devils), Ben O'Connor (Guildford Flames), David Phillips (Belfast Giants), Mark Richardson (Cardiff Devils), Sam Ruopp (Lausitzer Füchse, GER2), Joshua Tetlow (Nottingham Panthers)

Útočníci: Oliver Betteridge (Nottingham Panthers), Cameron Critchlow (Manchester Storm), Johnny Curran (Coventry Blaze), Ben Davies (Cardiff Devils), Robert Dowd (Sheffield Steelers), Samuel Duggan (Cardiff Devils), Liam Kirk (HC VERVA Litvínov), Robert Lachowicz (Glasgow Clan), Ben Lake (Belfast Giants), Cade Neilson (Univ. of Alaska-Fairbanks, NCAA), Sean Norris (Belfast Giants), Brett Perlini (Saale Bulls Halle, GER3), Cole Shudra (Sheffield Steelers).

VELKÁ BRITÁNIE

Je jasné, že Britové nemají na šampionátu jiný cíl než se zachránit. K tomu však nutně potřebují bodovat a hlavně zvítězit ve svých posledních dvou skupinových utkáních proti Norsku a Rakousku. Půjde tak také o to načasovat formu a třeba i v předchozích duelech proti favoritům sem tam sebrat nějaký nečekaný bod.

V úvodním duelu proti Kanadě to půjde složitě, i když největší hvězda Britů Liam Kirk něco o načasování formy ví. Vždyť v uplynulém play-off české extraligy nasázel v dresu Litvínova devět gólů a pomohl teď už svému bývalému týmu do semifinále. Čtyřiadvacetiletý forvard se na MS představí potřetí, před třemi lety v Rize se se sedmi brankami dělil o místo nejlepšího střelce turnaje.

Ostrovní reprezentace přivezla do Prahy poměrně starý tým, například polovině obránců už je minimálně 35 let. Debutovat by mohlo celkem osm hráčů včetně čtyřiadvacetiletého útočníka Seana Norrise, který má také české občanství a v letech 2016 a 2017 hrál v mládeži Písku a Jihlavy. Na pozici v brankovišti by se měli střídat Ben Bowns a Jackson Whistle, zkušenosti z univerzitní NCAA by zase mohl využít dvaadvacetiletý centr Cade Neilson. Zkušený forvard David Phillips se zase chystá na 17. mistrovství světa a z toho čtvrté mezi elitou.

Příprava se Britům poměrně vydařila – v únorových zápasech porazili Čínu (10:1), Srbsko (11:0) a Rumunsko (7:4). Na přelomu dubna a května se pak střetli i se dvěma soupeři z elitní skupiny. Poláky porazili 3:1 a 2:1 po nájezdech, v generálce však ztratili vedení proti Kazachstánu a prohráli 2:5.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu ze zápasu skupiny A letošního MS v ledním hokeji mezi hokejisty Velké Británie a Kanady. Úvodní vhazování je naplánováno na 12:20 na led O2 areny v Praze.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:20.