Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Los hokejové Ligy mistrů: Slavia v prvním koši

Slavia - Slávističtí hokejisté oslavují mistrovský titul. | foto: Michal ŠulaMF DNES

22 2008
Curych - V pátek půl hodiny po poledni bude v Curychu rozlosován premiérový ročník hokejové Ligy mistrů, do něhož zasáhnou dva čeští zástupci. Zatímco mistrovská Slavia bude nasazena v prvním koši, České Budějovice se coby vítěz základní části extraligy ocitnou v koši třetím.

Do prvního koše byly zařazeny mistrovské celky ze zemí silné evropské čtyřky, a tak má tým trenéra Vladimíra Růžičky jistotu, že v jedné ze čtyř třičlenných základních skupin nenarazí na ruský Salavat Julajev Ufa, finský Kärpät Oulu a švédský Jönköping.

Červenobílí se nemohou potkat ani s Českými Budějovicemi, protože v základních skupinách nemohou hrát dva týmy z jedné země.

Do druhého koše budou vloženy lístky se jmény mistrů Slovenska (Slovan Bratislava), Švýcarska (Curych) a Německa (Eisbären Berlín) a vítěze kvalifikačního turnaje (Košice, Bern, Norimberk).

Ve třetím koši se spolu s Českými Budějovicemi ocitly celky Metallurgu Magnitogorsk, finského Espoo a švédského Linköpingu.

Kvalifikační turnaj se odehraje na dosud neurčeném místě ve dnech 12.- 14. září, hracími dny v základních skupinách budou 8., 22. a 29. říjen, 12. a 19. listopad a 3. prosinec.

Semifinálová utkání budou na programu 10. prosince a 7. ledna 2009. Finálové duely pak 21. a 18. ledna.

Každý tým hlavní soutěže vyinkasuje startovné 300 tisíc eur, za každé vítězství v základní skupině navíc dostane 50 tisíc eur.

Na další finanční injekci se mohou těšit semifinalisté (po 200 tisíc eur), poražený finalista získá 500 tisíc eur a celkový šampion rovný milion eur.

. Los Ligy mistrů 2008/2009

Nasazení do košů

1. koš:
Salavat Julajev Ufa (RUS)
Kärpät Oulu (FIN)
Slavia Praha (CZE)
HV 71 Jönköping (SWE)

2. koš
Slovan Bratislava (SVK)
ZSC Lions Curych (SUI)
Eisbären Berlín (GER)
vítěz kvalifikačního turnaje (Košice, SC Bern, Norimberk Ice Tigers).

3. koš
Metallurg Magnitogorsk (RUS)
Espoo Blues (FIN)
Mountfield České Budějovice (CZE)
Linköping HC (SWE)

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze