Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Majitel Boleslavi o odvolání Jelínka: Je to čistě moje rozhodnutí

Marian Jelínek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

8 2016
Byl zaskočený, Marian Jelínek konec na střídačce mladoboleslavských hokejistů absolutně nečekal. Proč musel odejít? Změny ve středočeském extraligovém týmu nyní vysvětluje předseda představenstva a většinový majitel klubu Jan Plachý: "Je to čistě moje rozhodnutí a beru za něj odpovědnost."

„Vzhledem k tomu, že se stále nelepšil obraz naší hry, výsledky nepřicházejí a začala na nás padat deka nejen na ledě, ale i v kabině, rozhodl jsem se pro tento krok,“ vysvětloval Plachý v rozhovoru pro klubový web.

„Zcela upřímně říkám, že mě to rozhodnutí překvapilo,“ citovala ve středu Jelínka agentura ČTK. „Včera ráno jsem ještě vedl normálně trénink a pak odpoledne po přednášce studentům jsem měl telefonát, při němž jsem se dozvěděl, že v klubu končím, aniž bych se dozvěděl důvod. Ale tak to v této profesi někdy chodí,“ prohlásil odvolaný kouč.

Jan Plachý

Jan Plachý

Plachý rozumí, že Jelínka tento postup zaskočil. „Lidsky chápu, že se podle výroků v tisku Marian zlobí, ale takový je sportovní život, pro nikoho z nás to není jednoduché. Marian je natolik zkušený člověk, který velkou část svého života věnuje přednáškám ve firmách a pro vrcholové manažery, takže ví, že v určitou chvíli se manažer musí rozhodnout a věci řešit. A to přesně jsem udělal já.“

Jelínka jakožto polovinu rovnocenné trenérské dvojice nahradil ve středu Boris Žabka. Bývalý dlouholetý obránce týmu, který dosud pracoval v Bruslařském klubu u mládeže, bude Výborného asistentem. „Je potřeba přinést nový vítr do kabiny, člověka, který bude na zimáku doslova spát a dá do toho srdce a emoce. Proto jsem se rozhodl k této výměně,“ vysvětlil Plachý.

O ukončení kontraktu s Výborným vůbec neuvažoval. „Žije celý život pro hokej, končil tady jako hráč, začínal jako trenér a závěr své trenérské kariéry spojil zase s Mladou Boleslaví. I pro něj je to lidsky nesmírně složitá situace, byli s Marianem trenérská dvojice. Budeme teď bojovat společně dál,“ prohlásil Plachý.

Mladoboleslavští, loňští semifinalisté, jsou devátí a od začátku října nedokázali vyhrát dvakrát za sebou. „Předpokládám, že celé kabině a všem hráčům je jasná jedna věc, a to že už se nemají za co schovat, teď je to jen a jen na hráčích,“ dodal Plachý.

Autoři: ,
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze