Marek dal gól, na další dva přihrál. Trefil se i Rolinek

Jan Marek | foto: ČTK

18 2008
Čeští hokejisté výrazně přispěli k vítězství Magnitogorsku 4:3 v prodloužení nad Nižněkamskem. Jan Marek v utkání KHL dal jeden gól a na dva přihrál, trefil se i Tomáš Rolinek.

Marek dvakrát pomohl svému celku vrátit se do zápasu. Nejprve šestým gólem v sezoně nastartoval obrat výsledku, když ve druhé třetině vyrovnal na 1:1, načež poslal domácí do vedení další český forvard Tomáš Rolinek.

Pak sice skóre otočili zase hosté, ale Marek připravil vyrovnávací gól Maleňkichovi a ve čtvrté minutě prodloužení přihrál na rozhodující trefu Birjukovovi.

Ve šlágru KHL Novokuzněck porazil ruského mistra z Ufy 2:1 a připravil mu první porážku v základní hrací době v sezoně. Vystřídal jej navíc v čele Bobrovovy divize i celé soutěže.

Výsledky: Novokuzněck - Ufa 2:1, Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:3 v prodl. (za domácí Marek 1+2, Rolinek 1+0), Spartak Moskva - Viťaz Čechov 5:2.

Finská liga

Český brankář Alexander Salák přispěl k další výhře svého týmu TPS Turku ve finské lize. Pod vítězství 4:3 nad IFK Helsinky se podepsal 31 úspěšnými zákroky. Ve vítězné sérii pokračuje finalista minulé sezony Blues Espoo, který ani ve čtvrtém zápase neztratil bod, tentokrát přehrál 6:3 SaiPu.

Výsledky 4. kola:
Blues Espoo - SaiPa Lappeenranta 6:3, Ilves Tampere - KalPa Kuopio 7:3, Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 2:3, TPS Turku - IFK Helsinky 4:3.

Švédská liga

Na úvod nové sezony švédské ligy se blýskl hokejový reprezentant Jaroslav Hlinka. Ten v dresu Linköpingu zaznamenal tři asistence a přispěl k výhře 4:2 nad MODO. Branka jeho bývalého spoluhráče ze Sparty Martina Chabady naopak nebyla nic platná Lulee, která prohrála na ledě Djurgaardenu 1:2.

Výsledky 1. kola: Brynäs - Färjestad 3:2 v prodl., Djurgaarden - Lulea 2:1 (za hosty Chabada 1+0), Linköping - MODO Hockey 4:2 (J. Hlinka 0+3), Skelleftea - Rögle 5:4 v prodl., Södertälje - Frölunda 2:1, Timra - HV 71 6:5.

Německá liga

Ani dvě branky útočníka Jana Alinče nestačily Duisburgu k prvnímu bodovému zisku v nové sezoně německé hokejové ligy. Na ledě Frankfurtu prohrál tým, který opustil v týdnu český kouč Karel Lang, o jediný gól 2:3. U první Alinčovy branky v přesilovce asistoval také druhý český veterán v sestavě Duisburgu Michal Sup.

Výsledek 5. kola: Frankfurt - Duisburg 5:2 (za hosty Alinč 2+0, Sup 0+1).

1. Eisbären Berlín 4 4 0 0 0 20:4 12
2. Frankfurt 5 3 1 0 1 16:13 11
3. Krefeld 4 3 0 0 1 16:9 9
4. Kassel 4 3 0 0 1 14:9 9
5. Hannover 5 3 0 0 2 10:12 9
6. Augsburg 4 3 0 0 1 13:18 9
7. Mannheim 3 2 1 0 0 8:2 8