Marek nahrával v prodloužení na vítězný gól Magnitogorsku

Jan Marek | foto: ČTK

17 2008
Český útočník Jan Marek pomohl přihrávkou k rozhodujícímu gólu při vítězství hokejistů Magnitogorsku nad Dynamem Moskva 4:3 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč Kontinentální ligy má z 27 zápasů na kontě 38 bodů za 20 branek a 18 asistencí.

Marek přihrál v 63. minutě na vítězný gól Denisi Platonovovi. První branku zápasu vstřelil Jaroslav Kudrna, jemuž nahrál další český útočník v dresu Metallurgu Tomáš Rolinek.

Skóroval také Michal Mikeska z Ufy, která sice porazila Dinamo Riga výrazným rozdílem 4:0, ale první branku přitom dala až v 45. minutě. Pak už ale semifinalisté Ligy mistrů na ledě dominovali, Mikeska uzavřel střelecký účet zápasu třináct vteřin před koncem.

Samostatný nájezd Zbyňka Irgla rozhodl zápas Nižněkamsku s Jaroslavlí ve prospěch hostů. Jaromír Jágr se dnes na ledě Voskresensku neprosadil, Omsk prohrál 1:3.

Výsledky:
Čeljabinsk - Dinamo Minsk 5:2, Magnitogorsk - Dynamo Moskva 4:3 v prodl. (za domácí Kudrna 1+0, Rolinek a Marek 0+1), Ufa - Dinamo Riga 4:0 (Mikeska 1+0), Togliatti - Petrohrad 0:4, Voskresensk - Omsk 3:1 (za hosty Klepiš 0+1), Nižněkamsk - Jaroslavl 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Irgl 1+0).

FINSKO

Hokejisté Blues Espoo deklasovali v dnešním utkání 28. ligového kola Ässät Pori 8:2 a upevnili si druhé místo v tabulce. O polovinu gólů domácího týmu se zasloužil Ryan Keller, který dvakrát skóroval a na dvě branky přihrál.

V brance hostů si celé utkání protrpěl Eero Kilpeläinen, zatímco český gólman Tomáš Duba, který ve středu
odešel do finské SM-liigy na hostování ze Sparty, byl opět jen náhradníkem.

ŠVÉDSKO

Hokejisté Linköpingu vedou švédskou ligu i po dnešních zápasech 22. kola o šest bodů před Skellefteou. Oba rivalové dnes vyhráli - druhý tým tabulky suverénně 6:0 na ledě MODO Hockey, ligový lídr pod vedením českého trenéra Slavomíra Lenera doma 3:1 nad Rögle. Po jedné asistenci si v dresu účastníka Ligy mistrů připsali Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč.

Výsledky - 22. kolo:
Frölunda - Södertälje 3:2, Linköping - Rögle 3:1 (za domácí Hlaváč 0+1, Hlinka 0+1), MODO Hockey - Skelleftea 0:6.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté vedoucího týmu švýcarské ligy Curychu přestříleli v dnešní předehrávce tým Ambri/Piotta 7:4. Hattrickem se na tom podílel švýcarský reprezentační útočník Thibaut Monnet, Ryan Gardner na čtyři góly nahrál a jeden dal. Curych vede tabulku o šest bodů,
druhý Bern má ale oproti soupeři Slavie v Lize mistrů hned pět utkání k dobru.