Marek opět rozhodl o výhře Magnitorgorsku

Nitra - Žilina_ Donič (vpravo) fauluje Tvrdoně - Nitranský Ivan Dornič (vpravo) fauluje Romana Tvrdoně ze Žiliny v utkání 43. kola slovenské hokejové extraligy. | foto: Miroslav FöldešiČTK

15 2008
Praha - Český hokejista Jan Marek zařídil vítězství Magnitogorsku v ruské lize na ledě Novosibirsku 3:2. Reprezentační centr dal rozhodující gól šest vteřin před koncem prodloužení. Český brankář Alexander Salák pomohl třiceti zákroky hokejistům TPS Turku k výhře ve finské lize nad týmem SaiPa 4:1.

Švédsko

Hokejisté Luley zaskočili ve švédské lize druhý tým soutěže Färjestad a favoritovi nasázeli sedm branek. Na čtyřech se podíleli čeští legionáři: obránce Pavel Skrbek nečekaný výsledek pečetil gólem, útočník Martin Chabada u tří branek předposledního celku tabulky asistoval.

Střelecky se ve 37. kole prosadili také Jan Hrdina, který přispěl jednou trefou k výhře celku HV 71, a Ivan Huml z Mory. Ten sice otevřel skóre v duelu s MODO, ale jeho tým vedení 2:0 neudržel a čtyřikrát inkasoval.

Výsledky 37. kola: HV 71 - Södertälje 3:1 (za domácí Hrdina 1+0), Lulea - Färjestad 7:2 (za domácí Skrbek 1+0, Chabada 0+3), MODO Hockey - Mora 4:2 (za hosty Huml 1+0).

Rusko

Přemožitelé pražské Sparty v nedělním finále turnaje Super Six díky výhře zvýšili svůj náskok v tabulce před třetí Jaroslavlí. Lokomotiv utrpěl debakl 3:8 v Čeljabinsku, který pomohl jednou brankou zmírnit Zbyněk Irgl.
V čele soutěže je dál suverénní Ufa, která zvítězila 4:3 v Novokuzněcku.

Výsledky 42. kola: Čeljabinsk - Jaroslavl 8:3 (za hosty Irgl 1+0), Čerepovec - Chimik MO 1:2 (Hořava 0+1 - Bulis 1+0), MVD Podolsk - Dynamo Moskva 2:0, Nižněkamsk - Kazaň 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Petrohrad 3:4, Novokuzněck - Ufa 3:4 (za hosty Mikeska 0+1), Novosibirsk - Magnitogorsk 2:3 v prodl. (Gureň 0+1 - Marek 1+0), Spartak Moskva - Viťaz Čechov 3:1, Togliatti - CSKA Moskva 4:1.

Finsko

Salák po dvou klidných třetinách se v poslední části řádně zapotil, když zlikvidoval 19 střel. Za výkon byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal slovenský útočník Jiří Bicek, který byl u všech čtyř gólů KalPy Kuopio do sítě Hämeenlinny, přičemž jeden vstřelil a tři spoluhráčům připravil.

Výsledky 53. kola: Ässät Pori - Tappara Tampere 3:4, Blues Espoo - Jokerit Helsinky 2:4, IFK Helsinky - Pelicans Lahti 4:2, Ilves Tampere - Jyväskylä 3:2 po sam.

Slovensko

Čeští hokejisté ve službách Zvolena vyhnali v zápase slovenské extraligy už v první třetině krajana Josefa Kučeru z branky Kežmaroku. Poté, co v rozmezí dvou minut překonali Kučeru Jan Kopecký a Filip Turek, rozhodl se domácí trenér gólmany vystřídat. Drvár však inkasoval ještě třikrát a nováček Kežmarok utrpěl doma debakl 0:5.

Výsledky 43. kola: Kežmarok - Zvolen 0:5 (Kopecký 1+0, Turek 1+0, Krayzel 0+1), Košice - Martin 3:1, Nitra - Žilina 3:1, Skalica - Liptovský Mikuláš 3:0, Slovan Bratislava - Poprad 5:2.

Švýcarsko

Český útočník Radek Duda poslal Langnau v utkání švýcarské ligy s prvním týmem tabulky Bernem do vedení 3:1, jeho mužstvo ale nakonec prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech.

Výsledky, 42. kolo: Curych - Kloten 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Hamr 0+1);
43. kolo: Fribourg - Basilej 3:1; 26. kolo: Langnau - Bern 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Duda 1+0).