Martinec vstřelil dva góly Kazaně

10 2001
Praha - Parádní představení se povedlo Patriku Martincovi v 31. kole ruské ligy. Český hokejista nastřílel v dresu Kazaně dva góly a přidal asistenci ve vítězném zápasu s Petrohradem. Tradičně se prosadila i dvojice Patera, Procházka hrající za Omsk. Jejich spolupráce drží tým na druhé příčce tabulky. Brankou a nahrávkou na gól o sobě dal vědět Jan Peterek.

Útočník Patrik Martinec výrazně pomohl k vítězství Kazaně nad Petrohradem 5:0. Nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku extraligy si nejdříve připsal asistenci na branku Dmitrije Kvartalnova, druhou a třetí branku v 15. a 34. minutě pak vstřelil sám.

České duo přispělo k vítězství Omsku na ledě Ufy 3:1. Ve 24. minutě otevřel po přihrávce Martina Procházky skóre Pavel Patera, který vstřelil čtvrtou branku v ruské lize. Omsk se dostal na druhé místo. Tabulku vede s pětibodovým náskokem Jaroslavl, koučovaná Vladimírem Vůjtkem, jež zvítězila 8:4 nad Čeljabinskem. Skóre uzavřel v 53. minutě Jan Peterek, jenž si připsal i asistenci.

Výsledky - 31. kolo:
Kazaň - Petrohrad 5:0 (Martinec 2+1), Nižněkamsk - Čerepovec 2:3, Togliatti - Spartak Moskva 2:1, Ufa - Omsk 1:3 (za hosty Patera 1+0, Procházka 0+1), Jaroslavl - Čeljabinsk 8:4 (za domácí Peterek 1+1), Nižnyj Novgorod - Magnitogorsk 3:2, Novokuzněck - CSKA Moskva 3:2, Křídla Sovětů Moskva - Chabarovsk 1:2.
Čelo tabulky: 1. Jaroslavl 65, 2. Omsk 60, 3. Magnitogorsk 58, 4. Dynamo Moskva 55.