Měkký led hráčům v nájezdech nepřidá

20 1999
M o s k v a - (od našeho zvláštního zpravodaje) - Tragická bilance při samostatných nájezdech obírá hokejové reprezentanty na Baltika Cupu o vítězství. Krásné pasy a úžasné zrychlení završuje nedokonalá koncovka. Snad sedmkrát ve třech střetnutích hráči napálili soupeřovy brankáře. Nikdo však v mizerné sérii nevidí zákonitost. "Je to souhra náhod," tvrdí centr Pavel Patera. "Není to ani sebevědomí, toho mají kluci dost," přidal se brankář Roman Čechmánek.
Po dvou jasných příležitostech zahodili Špaňhel s Kořínkem, jeden se nepovedl Kučerovi, Paterovi a Vlasákovi.

Jedině Patera se pokusil o kličku do forhendu, ostatní se spolehli na střelu. "Led je tady moc špatný," řekl útočník Tomáš Vlasák. "Puk skáče, i když ho normálně vedete."

Sóla mohla pomoci alespoň k páteční remíze s Finskem, jako klíčové se ukázaly neúspěchy v poslední části nedělního utkání s Ruskem. Špaňhelova rána uvízla pod paží gólmana Podomackého, Vlasákův švih v 55. minutě brnkl o Podomackého lapačku. Výsledek 1:1 tak přežil až do konce.

Martin Špaňhel nadával na nepřízeň hokejových bohů. Kroutil hlavou a po příjezdu na střídačku opřený o plexisklo ještě snad minutu vydýchával zklamání. "Chybí štěstí," posteskl si. Tomáš Vlasák spatřil na poslední chvíli mezeru v horním rohu. "Jenže se mi ji nepovedlo přesně trefit," vysvětlil.