Povedená oslava: na narozeniny vstřelil Třetina dva góly

Miroslav Třetina v dresu Hradce Králové. | foto: Martin Veselý, MAFRA

29 2016
„Takové narozeniny nepamatuji,“ mohl po středečním večeru spokojeně konstatovat hokejový útočník Miroslav Třetina. Kapitán BK Havlíčkův Brod v den svých 36. narozenin v Nymburce vstřelil dva góly, na další přihrál a výrazně se tak podílel na druholigové výhře hostů 6:0. „Povedený zápas,“ usmál se při svém hodnocení.

Havlíčkův Brod v duelu potvrdil aktuální skvělou formu, vyhrál sedmé utkání v řadě. „Jsme na vítězné vlně,“ pochvaluje si Třetina. „Asi jsme si uvědomili, že pokud chceme hrát play-off, nic než vyhrávat nám nezbývá.“

Bruslaři aktuálně v tabulce skupiny Západ okupují šestou příčku - a jsou tak posledním týmem, který by v tuto chvíli postoupil přímo do čtvrtfinále. Před sedmou Kobrou Praha mají jednobodový náskok, soupeř má však dvě utkání k dobru.

Svěřenci kouče Aleše Tottera jsou v posledních dnech mimořádně střelecky produktivní. Postupně nastříleli třináct branek Bílině, osm Děčínu a šest Nymburku. „Asi se nám vrací práce v tréninku, makáme docela dost,“ stěžuje si naoko Třetina.

A poté už vážnějším tónem přidává: „Začaly se prosazovat všechny útoky.“ Podle něj je hlavní rozdíl „v hlavě“.

„Dřív jim to tam tolik nepadalo, i když šancí bylo hodně. Teď si ale věří a je to znát,“ chválí spoluhráče.

A spokojen může být také s vlastní produktivitou - v posledních třech utkáních centr první havlíčkobrodské lajny nastřádal 10 kanadských bodů (4+6). „Teď nám to zase lepí,“ pochvaluje si spolupráci s Lukášem Endálem a Patrikem Přidalem. „Snad nám to vydrží i do play-off.“

Před ním „bruslaři“ sehrají ještě čtyři zápasy. Rádi by pokračovali v úspěšné sérii a vyhnuli se účasti v předkole vyřazovací části. „Máme těžký los, ale věříme si. A určitě se o to popereme,“ vzkazuje Třetina.

Témata: Vysočina