Rakušané přehráli v „derby monarchie“ hokejisty Maďarska

Fanoušci hokejistů Rakouska na šampionátu v Kyjevě. | foto: iihf.com

24 2017
V jediném pondělním duelu na turnaji A-skupiny první divize světového šampionátu v ledním hokeji v Kyjevě porazilo Rakousko tým Maďarska 3:1 a získalo své první body do tabulky. O osudu zápasu se rozhodlo v poslední třetině, v níž Rakušané využili dvě přesilovky.

Kyjevský turnaj bude zjevně vyrovnaný. Po dvou odehraných kolech z pěti zůstává posledním celkem bez ztráty bodu Korea. Pokud Asiaté uspějí v úterním souboji s Maďarskem, jejich šance na historický postup mezi elitu výrazně vzroste.

Souboj reprezentací dvou bývalých součástí rakousko-uherské monarchie byl dlouho vyrovnaný, nad střelci obou týmů vyčnívali oba gólmani - maďarský Miklos Rajna a rakouský Berhard Starkbaum. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:1. V posledním dějství ale dokázali Rakušané potrestat fauly Maďarů dvěma góly.