Zdeněk Bahenský z Mladé Boleslavi čelí ataku Jana Alinče z Ústí nad Labem.

Zdeněk Bahenský z Mladé Boleslavi čelí ataku Jana Alinče z Ústí nad Labem. | foto: ČTK

Mladá Boleslav otočila zápas v Ústí, k záchraně jí chybí jediná výhra

• 166
Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli i druhý zápas v Ústí nad Labem. Domácí před třetí třetinou vedli 2:1, ale hosté utkání otočili. Vítězný gól dal David Vrbata. Boleslav tak vede v baráži o extraligu 3:1 a záchranu v nejvyšší soutěži může stvrdit ve středu.

Pátý duel baráže se hraje Mladé Boleslavi od 17.30.

V brance ústeckých Lvů se po měsíci objevil Zdeněk Orct, který nahradil dosavadní barážovou jedničku týmu Francouze. Zkušený gólman ale v první části moc práce neměl, za dvacet minut si připsal jen šest zákroků. Nejnebezpečnější byl Pabiškův pokus ve 4. minutě.

Jeho protějšek Schwarz měl práce o trochu více, žádný festival šancí se však ve Zlatopramen aréně nekonal. Otevřít skóre mohl ve třetí minutě Handlovský, ale jeho střela gólem neskončila stejně jako pokusy Diviše či Čurilly.

Domácí se radovali až v čase 19:02, kdy ve dvojnásobné početní výhodě prostřelil mladoboleslavského brankáře od modré kapitán Klobouček. Přitom až do té doby hráli domácí původně 99 sekund dlouhou přesilovku pět na tři bídně.

Ve druhé třetině Mladoboleslavští předváděli ofenzivnější hokej a podařilo se jim i vyrovnat. Ve 27. minutě prostřelil Orcta při hře ve čtyřech osamocený Divíšek. Rozhodčí Šindler nejprve signalizoval, že se o gól nejednalo, ale po přerušení hry a poradě s kolegou u videa branku uznal.

Střela kapitána hostí se odrazila od spojovací tyče v brance.

Vyrovnání ale ústecké hráče spíše povzbudilo, zvýšili aktivitu a vypracovali si řadu příležitostí. Druhý gól mohli přidat Kloubouček nebo Mikulík, Schwarz byl ale připravený. Pajičova střela poté skončila na horní tyčce. Domácí se dočkali ve 37. minutě, kdy se zblokovaná Mikulíkova střela odrazila k volnému Roubíkovi, jenž bez problémů poslal puk do odkryté branky.

Vzápětí mohl třetí gól přidat Pajič, ale v rychlém protiútoku místo střely zvolil další přihrávku a ještě nepřesnou. V posledních sekundách druhé části zahrozili i hosté, osamoceného Hrdela však vychytal připravený Orct.

Hned dvě možnosti přidat třetí branku měl v přesilových hrách Černý, ale ani jednu neproměnil.

A hosté zápas otočili. Ve 48. minutě zakončil zmatky v ústecké obraně Pabiška a v 51. minutě posunul Mladou Boleslav poprvé v zápase do vedení v přesilové hře Vrbata. Domácím se již poté vyrovnat nepodařilo, naopak při power play počtvrté inkasovali.

Petr Rosol (Ústí nad Labem): "Zápas se pro nás vyvíjel celkem dobře, po dvou třetinách jsme vedli 2:1, ale pak jsme po chybě inkasovali na 2:2 a vzápětí na 3:2, což jsme již nedokázali srovnat. I když v závěru jsme měli při power play šanci srovnat, bohužel jsme nedali a do prázdné dostali další gól. Střelecké štěstí jsme si asi vybrali ve finále první ligy s Chomutovem. Máme šance, ale bohužel na gól se strašně nadřeme. Oni mají výborného gólmana, ale nám to tam nepadá."

Vladimír Jeřábek (Mladá Boleslav): "Je to vybojovaný zápas jako ty předešlé, což jsme ale věděli, že to tak bude. Jsem rád, že kluci to zvládají. Nebylo to ale tak o štěstí jako minulý zápas. Dnes jsme po dlouhé době pracovali jako tým. Vedeme 3:1, ale série není hotová. Potřebujeme udělat poslední krůček a ten bývá nejtěžší."

Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 2:4 (na zápasy 1:3)

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík) - 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6 380. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3.

Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Diviš,, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Rod - Kloz, Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Boháč, Divíšek, Matějovský - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Tvrdík, Hrdel, Demel - Lenc, Štefanka, Macho. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.