Švédové mají další výhru. Lotyše srazil hattrickem Eriksson z Bostonu

4 2015
Dva dny, dvě snadná sousta pro Švédsko. V neděli porazili Rakousko 6:1, v pondělí zase rozstříleli Lotyšsko 8:1. Tři góly tentokrát zapsal tahoun týmu Loui Eriksson z Bostonu, který tím navázal na stejný kousek benjamínka Forsberga z předešlého duelu.

Tři korunky s osmi body vedou skupinu A v Praze. Lotyši po duelech s favority Kanadou, Českem a Švédy zůstávají podle předpokladů bez bodu.

Švédové, kteří zatím ztratili jediný bod v úvodním utkání s domácí reprezentací, mohli otevřít skóre po šancích Forsberga a Klingberga. Lotyši zahrozili v 18. minutě ve vlastním oslabení, ale Darzinš Enrotha nepřekonal.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Vzápětí se radovali Švédové, když Erikssonův pokus skončil za Masalskisovými zády za přispění nešťastné teče obránce Cibulskise. V další přesilovce trefil Forsberg tyč.

V druhém dějství se nejdříve výběr Tří korunek ubránil při Möllerově trestu a pak Švédové v polovině utkání v další přesilovce znovu udeřili. Po Ekholmově střele dorazil bekhendem znovu Eriksson.

Ve 33. minutě se dočkali při Lindholmově pobytu na trestné lavici i Lotyši. Po Daugavinšově ráně dorazil puk do prázdné branky Darzinš.

Švédové ale bleskově za deset sekund odpověděli. Sotnieks ve vyložené šanci hákoval Forsberga, který nařízené trestné střílení proměnil blafákem do forhendu.

Bukartsovi v 38. minutě zabránil ve snížení Enroth a 14 sekund před koncem druhé třetiny usměrnil Eriksson Ahnelövovu ránu do lotyšské branky.

Jako třetí hráč na turnaji po spoluhráči Forsbergovi a Kanaďanovi Hallovi zaznamenal hattrick.

Švédové ještě zvýraznili skóre ve třetí třetině. Další přesilovku využil Möller, gól přidal deset minut před koncem Josefson, o sedmý se postaral Lundqvist a poslední slovo měl devět sekund před koncem Rask.

Lotyšsko - Švédsko 1:8

Branky a nahrávky: 33. Darzinš (Daugavinš, Galvinš) - 18. Eriksson, 31. Eriksson (Ekholm, S. Kronwall), 34. F. Forsberg z trestného střílení, 40. Eriksson (Ahnelöv), 45. Möller (Ekman-Larsson, Klingberg), 50. Josefson (J. Lundqvist), 58. J. Lundqvist (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 60. Rask (Ericsson, Lindholm). Rozhodčí: Hodek (ČR), Rantala (Fin.) - Lhotský (ČR), Kilian (Nor.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:4. Diváci: 15 315.

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, Sotnieks, K. Redlihs, Jerofejevs, Širokovs, Cibulskis, Andersons - Daugavinš, Džerinš, Darzinš - M. Redlihs, Sprukts, Bukarts - Indrašis, Berzinš, Saulietis - K. Jass, Abols, Skvorcovs - Bajaruns. Trenér: Aleksandrs Belavskis.

Švédsko: Enroth - Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, S. Kronwall, Rahimi, Ahnelöv, Ekholm - F. Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Ericsson, Möller - Hjalmarsson, Rask, Lindholm - Sjögrem, J. Lundqvist, Josefson - Danielsson. Trenér: Pär Marts.