MSJ: Česko vs. Slovensko

Utkání základní skupiny na mistrovství světa juniorů komentuje Michal Miškovský

Česko vs. Slovensko 4:1 (2:0, 2:1, 2:0), zápas skončil
Z on-line reportáže je to vše. Pěkný zbytek posledního dne tohoto roku.
Čeští junioři zvládli kritickou situaci po včerejší porážce s Německem a díky dnešnímu vítězství 4:1 nad Slovenskem postupují do čtvrtfinále ze třetího místa ve skupině. Jejich čtvrtečním soupeřem pravděpodobně bude Finsko.
60:00
Zápas skočnil.
58:41
Po Kolenově střele a Langhamerově zákroku se česká brána posunula.
58:26
Česká přesilovka skončila.
57:24
Slováci vyvezli puk na útočnou modrou, ale Čechům to už příliš vadit nemusí. Teď mají jiné priority než střílení gólů.
56:26
Tresty Vyloučen Daňo (Slovensko) na dvě minuty za hákování. Za zákrok na Kašeho v gólové šanci.
55:10
Zblokované nahození Šuláka skončilo v ochranné síti nad bránou.
54:11
Důležitý moment Vránovi dnes není přáno! Znovu trefil tyč.
53:40
Pastrňák dostal přihrávku na pravý kruh od Simona, ale než si srovnal puk, byli u něj bránící hráči.
52:11
Důležitý moment Co minuta, to zajímavá příležitost českého týmu! Kämpf byl za slovenskou obranou, ale zblízka nedokázal přehodit Sabolův položený beton.
51:27
Pastrňák v rohu útočného pásma obral o puk Predajnianského, přihrávka směřovala před Sabola, ale Češi tam nedobruslili včas.
50:26
Volek dostal přihrávku do druhé vlny mezi kruhy, ale slovenský obránce u něj byl včas a zblokoval puk mimo bránu.
49:51
Důležitý moment Tyčka! Po několika Langhamerových zákrocích Češi ujeli do přečíslení 2 na 1. Vrána se rozhodl pro střelu, která se otřela o pravou tyč Sabolovy branky.
49:10
Důležitý moment Simon mohl vrátit českému týmu čtyřbrankové vedení. Po Pastrňákově přihrávce se dostal za slovenské obránce, ale už neměl prostor na přesnější zakončení.
48:20
Gríger si troufnul na průnik mezi třemi českými hráči, ale ztratil puk i stabilitu.
47:39
Lunterova střela z levého křídla letěla přesně na Langhamerovu masku. Český brankář snadno máchl lapačkou.
46:47
Češi si dlouho přihrávali v útočném pásmu, ale akci nezakončili.
45:52
Simon se natahoval za přihrávkou Pastrňáka do brankoviště, ale Sabol to zvládl rychleji a přikryl puk lapačkou.
45:12
Také Češi už jsou kompletní.
44:54
Slováci jsou v pěti, začala jejich krátká přesilovka.
44:08
Důležitý moment Po Langhamerově zákroku Češi okamžitě přešli do brejku a Vrána trefil tyč!
43:56
Réway dlouho hledal, komu byl přihrál. Nakonec si vybral na levé straně Lužu, jehož střelu Langhamer vyrazil betonem.
43:12
Tresty Vyloučen Šidlík (ČR) na dvě minuty za vysokou hůl. Bude se hrát 4 na 4.
42:54
Tresty Vyloučen Kolena (Slovensko) na dvě minuty za podražení.
42:28
Kolenovo nahození od pravého mantinelu se odrazilo od konstrukce Langhamerovy branky zpět do hry, ale žádné nebezpečí pro českou branku z toho nebylo.
41:39
Kaše se otočil za slovenskou bránou, bleskově přihrál na brankoviště, odkud zakončoval Kämpf. Byl však tísněný, takže netrefil prostor za Sabolem.
40:56
Hrubka rozhodčích. Hlavní musel odpískat ofsajd za čárového.
40:21
Gríger pronikal do útočného pásma, ale na modré za sebou zapomněl puk.
40:01
Třetí třetina začala.
Navzdory slovenské brance čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny se pro český tým vyvíjí zápas dobře. Do třetí třetiny vstoupí s náskokem 4:1.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:56
Góly Slovensko vstřelilo gól, snižuje na 1:4. Nepříjemnost v závěru druhé třetiny. Češi byli v obranném pásmu zbrklí, puk se dostal před bránu k úplně volnému Kolenovi a ten zblízka překonal Langhamera.
39:31
Češi si vytvořili tlak v útočném pásmu, v dobré pozici z mezikruží zakončoval Šidlík, ale minul.
39:14
Zakázané uvolnění Slováků.
38:53
Teď už to měl Sabol těžší. Knot pálil okamžitě po buly, slovenský gólman udržel puk po zákroku ramenem.
38:36
Za Tomečkovým nahozením dojel Volek, posunul puk na modrou k Šidlíkovi, ale před Sabolem nikdo nestínil, takže slovenský brankář snadno zasáhl.
37:15
Zakázané uvolnění českého týmu.
36:27
Kaše se dokázal protáhnout před bránu, ale místo bekhendové střely volil přihrávku z otočky na Vránu, jehož zakončení šlo vedle.

Česko: Langhaher (Dolejš) - Knot, Šidlík, Marcel, Plutnar, Šulák, Košťálek, Němeček, Sedláček - Pastrňák, Simon, Procházka - Kämpf, Vrána, Kaše - Faksa, Tomeček, Volek - Zacha, Machač, Zdráhal.

Slovensko: Baroš (Sabol) - Luža, Predajnianský, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák , Kečkeš, Dinda - Kolena, Réway, Gríger - Lunter, Daňo, Cerhlárik - Minárik, Horanský, Mlynčár - Šimun, Tibenský, Skalický.