Musíme ukázat, že hokej umíme, říká Sedlák

27 2008
Brno - 125 minut hry, 3 vstřelené góly. Není těžké přijít na to, co hokejisty brněnské Komety ve čtvrtfinálové sérii 1. ligy s Hradcem Králové nejvíc trápí. Jejich produktivita je zatím mizivá. "Asi by to chtělo víc důrazu a zarputilosti do brány," přemítá brněnský útočník Přemysl Sedlák. Především právě forvardi Komety by měli přidat, dohromady se zatím zmohli na jediný gól.

Na úvod jednoduchá otázka, na kterou ale asi bude těžká odpověď: Co vám chybí k většímu počtu gólů?
Co nám chybí? Asi větší důraz v koncovce a možná trošku štěstíčka, že se nám ty tyčky neodrazí do brány. Hraje se nám docela těžko, protože oni jsou zatáhnutí vzadu a nedají se přečíslit, takže je to všechno strašně upracované a urputné. Potřebovali bychom nějakou akci, abychom si zvedli sebevědomí, nebo dát dva tři góly třeba odražením od brusle. A myslím, že to půjde.

Šancí jste přitom měli docela dost...
Jak říkám, byl tam nedůraz v koncovce, možná taky nervozita, protože všichni hrají naplno. Asi tam byla přemíra snahy. Když je pohoda, tak si člověk počká a dá to suverénně, ale když je nejistota, tak furt přemýšlí, co by se mohlo stát, jak se mu to odrazí od hokejky. Asi by to chtělo víc důrazu a zarputilosti do brány.

Dá se koncovka nějak nacvičit na tréninku, nebo je to vyloženě věc zápasového vypětí?
Tohle musí mít každý v sobě. A jak říkám, je to hlavně o herní pohodě a sebevědomí. Když člověk věří tomu, že ten gól dá a jde do té šance, tak to tam prostě procpe. Ale když je tam nějaká nepohoda, tak to není takové a nikdy nevíš, co se stane. Pak se i ty prázdný brány někdy nedají.

Trenér po vás chtěl tlak v útočném pásmu, daří se vám to naplnit?
Tam to bývá jeden na jednoho, je to souboj síly.My se ale musíme prosadit, od toho tu jsme, abychom ty góly dávali.

Chybělo vám ve vašem výkonu ke spokojenosti ještě něco kromě gólů?
Já si myslím, že by ta hra mohla být lepší. Ale jak říkám, oni jsou zatažení vzadu, de facto čekají jenom na brejky, dostanou se čtyřikrát pětkrát za třetinu k nám do pásma a stačí jim to. Vyhazují puky, jsou zatažení a my pořád chodíme do plných, takže se nemůžeme dostat do přečíslení.

Může to pro vás tedy být snazší na ledě soupeře, kde se dá čekat, že bude víc útočit?
Osobně si myslím, že by to tak mohlo být. Budou hrát doma, budou se chtít ukázat a to by mohla být výhoda pro nás. Mohli by to trochu otevřít a třeba padne víc gólů. Takhle je to opravdu hodně upracované.

Po prvním zápase se mluvilo o vaší nerozehranosti po dvoutýdenní pauze, už jste se z toho dostali?
Určitě, ta nerozehranost je tak třetinu dvě, a pak už musíme hrát. Máme de facto nejzkušenější mančaft z celé ligy, takže musíme ukázat, že hokej umíme. Já věřím, že to dokážeme a půjdeme hodně daleko.

Při tom se můžete opřít o defenzivu, která vám zatím funguje velmi slušně, souhlasíte?
Určitě. Dobře chytá gólman, dozadu se toho vytknout moc nedá. Ale chce to víc puků dopředu a my se tam o to musíme porvat a dát góly.

Jak se vlastně po zápasech doma díváte na stav série 1:1? Je to pro vás vážná komplikace?
To ne, byly to vyrovnané zápasy a nic se neděje. Myslím si, že síly budeme mít víc my a že tu sérii dotáhneme do vítězného konce.