Na hokeji padaly rány a létaly láhve

28 2003
Kladno - Kladenský kapitán Josef Zajíc se přihrnul ke vsetínské střídačce a dokonce na ní vstoupil. Hokejový hecíř se umí porvat. Tentokrát se ovšem nevydal na soupeřovo výsostné území za mstou. Naopak. Vystartoval na místní fanoušky, kteří po sporném zákroku sudího Mináře mrštili na soupeře několik plastových lahví.

Dramatické extraligové utkání se Vsetínem gradovalo za stavu 1:1 v závěru normální hrací doby.

„Vykašli se na to!“ křičel na nejaktivnějšího mladíka a hrozil mu holí.

Závěr utkání, které nakonec v prodloužení vyhrál Vsetín 2:1, se zvrhnul do řady šarvátek a jiných emotivních projevů.

V čase 59:01 rozhodčí přerušil hru. Až po minutě váhání a poradě s čárovým kolegou vyloučil kladenského Kyselu za faul loktem na Stantiena. Publikum soptilo a jindy nezkrotný Zajíc ho mírnil.

V prodloužení se Kladno hájilo remízu v oslabení. Vsetínský Vak po odpískání dotáhnul svou akci a vystřelil na gólmana Orcta. Ten mu nezdvořilost oplatil úderem rukavicí do hlavy. Vysloužil si tak trest za hrubost a poskytl protivníkovi přesilovku pěti proti třem.

„Někteří hráči neudrželi nervy, ale těžko jim něco vyčítat,“ prohlásil kouč Zdeněk Müller. Proč? „Na tuhle otázku je odpověď za deset tisíc,“ řekl elegantně Müller.
Taková je totiž pokuta, jakou vedení soutěže trestá kritiku rozhodčího
v den utkání.

Kladno se ve třech ubránilo, vzápětí však přece inkasovalo, když se podruhé v zápase trefil vsetínský Libor Pavliš. Získalo ovšem bod za nerozhodný výsledek po 60 minutách a postoupilo v tabulce na sedmé místo.