Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Jágra a další hvězdy si musí fandové počkat

17 2001
Karlovy Vary - Pouze nervózně pošlapávající klučina v červeném reprezentačním dresu naznačoval, že by se před Grandhotelem Pupp mělo dít něco zajímavého. Chvilku seděl na zídce, pak vyskočil, popadl tužku s blokem a vyrazil. Jenže marně. Z luxusního auta se vysoukala pouze postarší dáma, žádná hokejové hvězda. Vůbec to nevypadalo, že se v pátek odpoledne v Karlových Varech scházela reprezentace pro olympiádu v Salt Lake City. Většina ze 37 nominovaných hráčů dorazí až pozdě večer nebo v sobotu ráno. "Hm, docela nuda," prohodí další fanoušek, nasadí čepici a jde domů.

I kdyby lovci autogramů setrvali přes celý víkend, stejně by se nedočkali možného kapitána olympijského týmu. Obránce Petr Svoboda, střelec zlatého gólu z Nagana, totiž odletěl zpátky do Ameriky už ve čtvrtek. "No co se dá dělat. Asi to budeme muset vyřídit poštou," říká asistent reprezentačního trenéra Vladimír Martinec.

Stejně tak jistě nedorazí Jiří Šlégr, Richard Šmehlík, Robert Lang a Petr Sýkora. "Nemají povinnost se omluvit. Ale čekáme, že se ozvou. Vždyť je to slušnost," dodá kouč. "A ostatní? Snad všichni přijedou." 

Martinec se v poledne usadil do pohovky v hotelu a čekal. Občas si zapálil cigaretu, zvedl mobil a popovídal si. Právě on osobně vyhlížel hokejisty. Když se někdo objevil, hned se za ním hrnul. Moc práce ale němel. "Kluci musí vyplnit formulář, podepsat s námi olympijské smlouvy. Kdyby něco potřebovali, já jim s tím pomůžu." říká.

Ve dveřích se najednou objeví kudrnatý mladík. "Jé, dobrý den, pane trenére," spustí nesměle. To zrovna dorazil čerstvý držitel Stanley Cupu Martin Škoula, jinak naprostý reprezentační nováček. A bylo to vidět. Dlouho se rozkoukával, až hostesky mu dávají rady. "Moc hráčů tady neznám. Chci hlavně kluky potkat a seznámit se," říká nadějný bek.

S blonďatou přítelkyní se kolem recepce potuloval i kamarád z Colorada Milan Hejduk. Zdraví se s hlavním trenérem Josefem Augustou, nosícím tmavé sluneční brýle. Že by změna image? "Kdepak. To ho prý píchla včela," usměje se Martinec. "Alespoň to tak říká..." Když Augusta na chvilku brýle sundá, hned je vidět pořádně nateklé oko.

Teprve v sobotu dopoledne mají hráči oficiální setkání s realizačním týmem. "Co jim budeme říkat? Většinou organizační věci a každému popřejeme, aby úspěšně začali sezonu. Nic dlouhého, tak patnáct minut," vysvětluje Martinec. "No a pak hurá na golf," dodává Ivan Hlinka, generální manažer týmu.

Módní sport, jemuž propadá stále více hokejistů, vyplní program hráčům do večerního vyhlášení ankety o Zlatou hokejku. Do té doby musí navíc reprezentanti stihnout focení a měření kvůli společným olympijským oblekům.

V pátek odpoledne už se stmívá, začíná pršet. Pár vytrvalých fanoušků bloumá u recepce, v sešitech ale mají pouze několik podepsaných míst. A označené listy pro ty největší listy Jágra, Haška, Dopitu, Reichla nebo Ručinského jsou prázdné...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze