Návraty hvězd: radost i trápení

T ř i n e c, O s t r a v a - Dvě hvězdy hokejové extraligy se vrátily včera po delší pauze na led. Třinecký kapitán Richard Král po pěti týdnech, kdy se dával dohromady po nepříjemné viróze, ještě nebyl úplně fit. Na led při nástupu mužstev naskočil jako poslední. Diváci přesto hned skandovali jeho jméno.Zde si přečtěte další zajímavosti o ligovém kolu

Martin Procházka, který od pátého prosince laboroval se zlomeným kotníkem, jako by ani na chvíli nepřestál hrát hokej. Víc jak dvouměsíční přestávka nebyla na vítkovické opoře znát.
Do utkání s Litvínovem (2:2) naskočil Procházka po čtrnácti dnech tréninku. Okamžitě zapadl do první formace a hned při třetím pobytu na ledě zařídil gól. Podél mantinelu se jako ještěrka prosmýknul do útočného pásma, očima hledal v tandemu najíždějícího Davida Moravce. Takřka z nulového úhlu prudce přihrál a Moravec šikovnou tečí skóroval.

"Nebyla to střela, Davida jsem viděl, tak jsem přihrával. Byl to docela šťastný gól," říkal po zápase Martin Procházka. Jak se cítil? Prý nic moc. Fyzickou kondici chce ještě dohnat. "Ještě to nebylo ono, ve výborné formě zrovna nejsem. Pořád musím tréninkové manko dohánět." Přehled a techniku ovšem neztratil. Mohl dát ještě jeden gól, ovšem za stavu 2:1 napálil jen horní tyč.

Pro Krále to byl v dresu Třince těžký návrat. Třinečtí, usilující o play off, prohrál se Vsetínem 0:2. Král chtěl zápasem zkusit zlomit zdravotní problémy. "Chci vědět, co to udělá s mým organismem," podotkl hbitý útočník. "Teploty mám pořád. Jak na tom jsem, teprve uvidím." Potíže má Král už zhruba dva měsíce. "Celou tu dobu jsem pořádně netrénoval. Shodil jsem deset kilo. Čekal jsem ale, že to dnes bude horší." Pro vsetínské byl start Krále překvapením.

"Nečekali jsme, že nastoupí," řekl útočník Luděk Krayzel. "Je to zkušený hráč a i po dlouhé přestávce, kdy nehrál, ho bylo pořádně cítit. Výborně rozehrává puky." To Král předvedl ve 44. minutě, kdy uvolnil Zadinu, jenže jeho nájezd zlikvidoval brankář Kameš. Čtyři minuty nato střílel bekhendem vedle.