Nehody brzdily zápas na Slavii

17 2003
Praha - Roztodivné trable brzdily hokejový zápas Slavia - Vítkovice. Utkání pevných obran s výsledkem 1:1 nakonec trvalo nebývalé dvě a tři čtvrtě hodiny. „Už tím, že se hrálo od šesti, to bylo zvláštní,“ řekl vítkovický kapitán David Moravec. „Když se končilo, byl už skoro čas na spaní...“ Začátek třetí části se zpozdil kvůli poruše na rolbě. Led zůstal skoro třicet minut neupravený. „Nevěděli jsme, kdy se zase začne, tak jsme jenom čekali,“ řekl vítkovický asistent Aleš Tomášek. „Techniku neovlivníte. Někteří kluci si akorát rozvázali brusle, aby jim neupadly nohy.“ Přehled zápasů 40. kola hokejové extraligy

Diváci na místech na stání trpěli. V chladu nervózně pošlapávali. Hokejisté vysedávali v šatně, trenéři je nechali na pokoji. Žádné výtky, žádné taktické rozbory.

„Člověk je rozhicovaný a takhle snadno zatuhne,“ prohlásil slávistický bek Petr Kadlec. „Snažili jsme se trochu protáhnout, ale ve výstroji se těžko cvičí. Ještěže máme v šatně aspoň teplo.“

Úmorné vartování ukončil výjezd náhradního, zjevně staršího stroje. Diváci jej uvítali vřelým aplausem. Mašina sice pomalu, ale přece splnila svou úlohu, vyžehlila kluziště a zachránila zápas.

Přestávka se však oproti běžné délce protáhla nejméně na dvojnásobek. Pomalu se zdálo, že Vítkovice ani napodruhé na Slavii nedají gól. Prohrávaly 0:1, přičemž podzimní utkání ve Vršovicích skončilo dokonce 0:0. Až Moravcova trefa v závěru posunula partii do prodloužení.

Ještě v regulérní hrací době se však v klinči ocitli domácí centr Beránek a vítkovický zadák Zápotočný. V přerušené hře sudí přihlíželi, jak rozpálení rivalové u hrazení zápolí.

Daší zádrhel se vyskytl v nastaveném čase, kdy po srážce u mantinelu vypadl z lišty plát plexiskla. Dobrých pět minut se skupinka zřízenců se štaflemi snažila uvolněný díl upevnit.

„Nestává se to často, ale kluci to brali v pohodě,“ prohlásil vítkovický trenér Tomášek. Až remíza po 65 minutách čistého času uťala dlouhý hokejový večer.

Incident s anonymním ohlášením bomby se nestal v české extralize poprvé. V úvodu sezony 1995/96 hrozil anonym bombou při zápase Pardubice - Kometa Brno. Zápas byl předčasně ukončen a byl ponechán výsledek 5:2 pro Brno.

Domácí fanoušci čekají, až bude upravená hrací plocha a bude se pokračovat ve hře. Zdržení způsobila nefungující rolba. (fotografovanáno mobilním telefonem)

Upravovat led na Slavii nakonec musela stará rolba, protože ta současná vypověděla službu. (fotografovanáno mobilním telefonem)

Nejen nefungující rolba zbrzdila zápas v Edenu. Vyměňovat se musela také Slavia - Vítkovice: Výměna skleněná výplň. (fotografovanáno mobilním telefonem)