Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejdřív ticho jako v kostele. Pak diváky na NHL v Praze rozproudila bitka

Vernon Fiddler z Phoenixu (vlevo) a Gregory Cambell z Bostonu při bitce. | foto: AP

10 2010
Před dvěma lety čeští fanoušci chtěli vidět při premiérových zápasech slavné NHL v Praze bitku a hodně gólů. New York Rangers ani Tampa Bay jim přání nesplnili. Letos divákům vše vynahradily Boston a Phoenix.

I když v sobotu se začínalo v hodně komorní atmosféře. Zprvu se zdálo, že O2 Arena je obrovské divadlo, v němž se po povedené akci poslušně zatleská a pak - snad aby se nerušili herci na jevišti - je ticho.

V první třetině se z moře mlčení ozývaly ostrůvky fanoušků v dresech Phoenixu. "Kotel za střídačkou? To byli všichni naši z Phoenixu, ti se snažili, ale i ostatní byli super," chválil příznivce Martin Hanzal.

Domácí byli v úvodním utkání bostonští Bruins. Optickou převahu měli i v hledišti, postupně se osmělovali k povzbuzování "Let's go Bruins!" Pak se přidali i čeští fanoušci na horní galerii pokřikem "Boston! Boston!"

O prvním zápase NHL v Praze

souhrn utkání X rozhovor s Krejčímohlasy Vrbaty X on-line reportáž

Největší aplaus však v polovině zápasu sklidil Martin Straka, kterého - spolu s dalšími legendami českého hokeje přítomnými na utkání - představovali na kostce nad ledem. I když ještě před tím si pozorný divák všiml velkého faux pas. Do sestřihu gólů Jiřího Hrdiny se totiž vloudily záběry jeho jmenovce Jana, který hrál rovněž hrál v NHL za Pittsburgh, ale později.

Pořádně se začalo fandit ve třetí třetině. Diváky rozproudila klasická bitka. Po prvním gólu Bostonu se popral Gregory Campbell s Vernonem Fiddler z Phoenixu. Rozhodčí je nechali, odtrhli je, až když upadli na led. Lidi šíleli.

"Bitka se nevidí pokaždé, takže super zápas," řekl Hanzal. David Krejčí z Bostonu ho doplnil: "Nečekal jsem, že budou lidi takhle fandit. Lidi chtěli vidět dramatický závěr, tak nás hnali."

Atmosféru si chválil i Radim Vrbata, který může srovnávat, protože hrál před dvěma lety za Tampu: "Bylo to o sto procent lepší. Myslím, že i lístky byly seřazené tak, aby lidé z Phoenixu a Bostonu byli pohromadě. Vytvořili díky tomu jakoby kotle. Divákům patří dík."

Jenom škoda, že utkání nebylo vyprodané. Dokonce se lišily i údaje o počtu diváků. Hlasatel oznámil 15 299, přitom novináři do tiskového centra dostali zprávu, že na zápase je 16 025 lidí.

Tak či tak, mají zážitek na celý život a po počátečních rozpacích vytvořili skvělou kulisu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze