Němci, už s Kölzigem, porazili Rakousko

17 2004
Heilbron - Už se zkušeným gólmanem Olafem Kölzigem vyrukovali hokejisté Německa k přípravnému duelu s Rakouskem, který vyhráli 3:2. Opora Washingtonu Capitals se v reprezentaci objevila po šesti letech a podle trenéra Hanse Zacha bude jasnou brankářskou jedničkou.

Soupeři české reprezentace v základní skupině světového šampionátu sice v 17. minutě inkasovali, ale ještě do přestávky Tomáš Martinec, syn bývalého českého reprezentanta Vladimíra Martince,  vyrovnal. Ve druhé třetině se prosadil druhý hráč z kanadsko- merické soutěže Jochen Hecht z Buffala a vítěznou branku obstaral ve stejné části hry Thomas Greilinger.

Kölzig, který naposledy hájil německou branku při olympiádě v Naganu, si pak vybral slabší chvilku, když si srazil do branky dalekonosnou Ulrichovu střelu.

Němci dosáhli v sedmém přípravném utkání čtvrtého vítězství, Rakušany porazili během týdne už potřetí. Generálka na MS je čeká ve středu v Norimberku proti týmu USA. Na šampionátu se s českým