Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemotej se tu, strčil rváč Orr do rozhodčího, až upadl

Takhle se Colton Orr (vlevo) kdysi pral s Davidem Kočím | foto: Reuters

27 2009
Dotknout se v zámoří rozhodčího je nemyslitelné. V baseballové MLB za takový prohřešek hrozí až několikaletý distanc a hráči si proto dávají velký pozor, aby ovládli své emoce. Ovšem hokejový rváč Colton Orr, který při bitce s protihráčem strčil do sudího, může být v klidu.

V utkání totiž za atak na čárového arbitra dostal pouze desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a zřejmě se tak vyhne tvrdšímu postihu.

Oficiální pravidla NHL pro letošní sezonu přitom v sekci 5 Rozhodčí, bodě 41.3 Automatická suspendace - Kategorie II, říkají: "Hráč, který vědomě použije jakýmkoli způsobem fyzickou sílu proti rozhodčímu (...) bude automaticky potrestán zákazem startu nejméně v deseti zápasech."

Co se vlastně stalo? Vyhlášený ranař Orr se na začátku utkání Anaheim - Toronto pustil do drsné potyčky s domácím obrem George Parrosem, během které okolo obou hráčů postávali rozhodčí.

Objednejte si výsledky NHL na mobil

Přehled všech nočních zápasů slavné zámořské soutěže můžete mít hned ráno v mobilu. Objednejte si je ZDE.

Jako obvykle čekali, až jeden z protivníků upadne, aby podle zámořských zvyků mohli zamezit dalšímu pokračování bitky. Jeden z čárových sudích však stál až příliš blízko a Orr ho bez uzardění odstrčil.

"Tady nemáš co dělat," jako by mu silou své paže řekl a rozhodčí pod jejím náporem upadl na zadek. Okamžitě však vstal a Orr kromě pětiminutového trestu za rvačku s Parrosem dostal navíc jen desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Podívejte se celou rvačku i na Orrův atak na čárového rozhodčího

Autor:


Témata: bitka

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze