Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nešťastník Ballard zranil po Vokounovi dalšího gólmana. A znovu na hlavě

Takto Keith Ballard trefil Tomáše Vokouna do hlavy v pondělí | foto: AP

3 2009
V pondělí málem sťal hlavu vlastnímu brankáři a hned v následujícím zápase zranil dalšího. Tentokrát už ne vlastního, ale soupeřova. I když... Craig Anderson, který po srážce s Keithem Ballardem odstoupil z utkání se zraněním hlavy, ještě v minulé sezoně chytal za Floridu.

Tedy za tým, kde kryl záda Tomáši Vokounovi, jehož Ballard v návalu vzteku praštil hokejkou nechtěně do hlavy.

Tentokrát se obránce Floridy rozjel na konci prodloužení domácího duelu s Coloradem z obranného pásma do velkého sóla a projel po pravé straně celé hřiště až před soupeřovu branku. Jenže těsně před ní po souboji s protihráčem ztratil stabilitu a tvrdě srazil brankáře Andersona.

Ballard se ani nestačil vzpamatovat, když se k němu přiřítil hostující kapitán Adam Foote a začal do něj bušit pěstmi. "Podle mě to byl jasný úmysl, chtěl do našeho gólmana vletět," tvrdil pak rozčílený Foote.

"To není pravda. V té rychlosti to neustál nebo do něj obránce strčil. Ano, vrazil do brankáře, ale neudělal to schválně. Byl rozjetý, jak pak chcete zastavit?" zastával se spoluhráče Bryan McCabe.

Podívejte se, jak Ballard zranil dalšího brankáře (v čase 7:29)


Ballard neprožívá zrovna povedený týden. Po incidentu s Vokounem byl skleslý. "Omlouval se mi celý zpáteční let z Atlanty na Floridu. Až jsem mu musel říct, aby přestal," popisoval český reprezentant zámořským novinářům.

"Cítil jsem se hrozně. Ani jsem nevěděl, co mám říkat. Já v první chvíli ani nezaregistroval, že jsem Tomáše trefil. Nevím, kolikrát jsem se mu omluvil. Bavili jsme se spolu asi patnáct minut a on nakonec prohlásil, abych se tím už netrápil," vykládal Ballard.

Autor:


Témata: Tomáš Vokoun

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze