Hezký podvečer z brněnského Ronda. Menu 44. kola servíruje na závěr pochoutku - duel čtvrtého se druhým, aneb Kometa hostí Litvínov. Pěkné chvíle při sledování online reportáže přeje Jan Daněk.

V předchozích třech zápasech se dvakrát radovali chemici, naposledy na Štěpána se však radovali v Litvínově Brňané. Duel začíná za malou chvíli.

Domácí Kometa bude chtít navázat na páteční triumf 6:3 v Olomouci, Verva naposledy brala tři body za vítězství nad Mladou Boleslaví.

Majdan

Rozhodčí: Horák (CZE), Šír (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 038

0:18

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Podražení
Útočník chybně rozehrál a chybu hasí faulem.

0:35

Kometa se osvobozuje za hlasitého potlesku.

1:15

Poprvé zasahuje domácí brankář, kterého trefuje Hanzlova technická rána z levé strany.

1:47

Hostující přesilovka je zatím hodně rozháraná.

2:16

Obrovský závar po Jurčíkově nahození. Dobře zapracoval brněnský tandem Hanzlík - Čiliak.

3:25

Po Pavlíkově nezištné bekhendové přihrávce tvrdě pálí z pravého kruhu osamocený Ručinský, jeho dělovka rozezvučela brněnské břevno.

4:03

Hruškovi vjel příliš rychle do pásma kolega Honejsek. Rondo si na první šanci svých miláčků musí počkat.

4:23

Francouz si přijel pro nastřelený puk. Vhazuje se po pravici reprezentačního golmana.

5:00

Hanzlík drží za brněnskous vatyní puk a oba celky střídají.

5:23

Ptáčkovo pohotové zakončení od modré. Litvínovský brankář si připisuje první ostrý zákrok.

5:46

Gerhát nabil Gulovi, brankář Komety pokus jistí vyrážečkou a sráží střelu do rohu.

6:35

Dobře zaforčehoval druhý útok hostů. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

6:53

Vyloučen hráč Petr Štindl (Litvínov), 2 min. za Hákování
Šikovný Káňa si vykoledoval první přesilovku pro Brno.

7:10

Kempný si zkomplikoval život na modré a hosté vytlačili puk za modrou čáru.

7:57

Čermákovo sólo a následné zakončení zblokovali litvínovští beci.

8:20

Verva, ač v oslabení, v pohodě zakombinovala a získala cenné vteřiny.

8:50

Kometa si nakonec vypracovala střeleckou pozici, střela však prosvištěla kolem pravé lítvinovské tyče.

10:06

Oba týmy puky spíš přehazují ze strany na stranu. Diváci už delší čas žádnou kloudnou akci neviděli.

10:52

Lukeš vyzýval chytrým pasem Štindla, tomu chyběly centimetry...

11:34

Hosté působí svěžejším dojmem, tentokrát váhajícího modrobílého borce obral ve středním pásmu Petružálek.

12:52

Řadu nepřesností ukončuje vyhození puku na tribuny.

13:32

Ton vystihl rozehrávku Litvínova, potáhl puk a forehendem prověřil Francouze, ten ránu vyráží.

14:10

Hruška se skvěle uvolnil a nabil volnému Honejskovi. Brněnský útočník z pozice mezi kruhy pálil k pravé tyči. Francouz ale část těla zanechal na pravém místě. V Brně se stále na první branku čeká.

15:00

Šrámek pálí zpoza brněnského beka. Čiliakův levý beton je na místě.

15:44

Druhá domácí lajna zaměstnávala Litvínov, střelu si však Koreisův útok nevypracoval.

16:28

Ostřižek hledal z levé strany dobře zaparkovaného Dočekala, Francouz jejich úmysly dokázal vystihnout.

17:05

Kempného pas nikoho z modrobílých nenašel. Vhazovat se bude v brněnském pásmu - icing.

17:40

A další vyhození Komety. Brňané byli poslední minuty aktivnější, nepřesnostmi se ale obírají o převahu.

17:48

Hostující Hanzl vtipně tečuje ránu od modré. Čiliak však dokázal zareagovat a vyrazit.

18:20

Rondo teď bouří, může za to aktivní Kometa a neodpískaný zákrok na Zohornu.

19:06

Kováčik se dokázal na modré uvolnit, následnou přihrávku ale černožlutí dokázali vytěsnit do hlediště.

19:33

Vyloučen hráč Petr Chaloupka (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Kometa z nápru vytěžila druhou početní výhodu.

19:40

Tonova pumelice štípla Francouze do lapačky. Prudký projektil ale dokázal včas golman sevřít.

19:59

Ručinský ještě prověřil z dálky Čiliaka. Víc diváci v úvodním dějství neviděli.

20:00

Rondo zatím sleduje vyrovnanou partii. Úvod duelu patřil hostům, Kometa ale dokázala v závěru třetiny hosty přetlačit, na gól však diváci zatím čekají.

20:15

za doznívajícího chorálu zaplněných tribun hraje Kometa přesilovku, kterou si přenesla z první třetiny.

20:45

Čermákova povedená teč i následná Kubošova dělovka řádně provětrala Francouze. Litvínov ale díky němu stále hájí čisté konto.

21:09

Martynek pozdravil Čiliaka, brněnské golman zasahuje vyrážečkou.

22:11

Kometa se dostala do tlaku, teď však přibržďuje hru puk mimo kluziště.

22:59

Hübl tečoval Jánského střelu, Čiliak byl ve střehu.

23:34

Martin Dočekal (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jan Hanzlík a David Ostřížek. Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:0
Hosté zapomněli na Dočekala, ten samostatný únik zakončil naprosto mazácky. Forehendovou kličkou a zasunutím puku mezi Francouzovy betony otevírá skóre zápasu.

24:48

Káňa pálí, ale Francouz je tentokrát pozorný. Vyražený puk uklízí do bezpečí hostující obránci.

25:49

Tomáš Vondráček (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Vilém Burian a Jakub Koreis. Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:0
Tak to byla parádní akce Komety. Koreis získal na půlce puk. Posunul ho Burianovi, který skvěle viděl volného Vondráčka, pro něhož nebyl problém trefit poloodkrytou klec. Kometa vede 2:0.

26:28

Mrázek nezpracoval puk před brankovištěm Litvínova, ač tam byl zcela sám.

27:30

Gerhát s Trávníčkem zamotali domácím hlavu, následnou dělovku od modré Čiliak stěží vyráží betony.

27:44

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Krosček

28:01

Lukešova bomba z levé strany rozvlnila síť nad plexisklem. Vhazuje se ve středním pásmu.

28:39

Martin Ručinský (Litvínov) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Viktor Hübl a Karel Kubát. Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:1
Ručinský zavezl puk do třetiny a byl i na konci celé akce. Hüblovu pobídku šikovně veterán tečoval mezi kruhy a puk skončil za zády bezmocného Čiliaka. A máme tu zápletku... Verva snižuje na 1:2.

29:22

Vyloučen hráč Rostislav Martynek (Litvínov), 2 min. za Podražení

29:30

Kováčikova raketa procedila Francouzovu výstroj, puk poté poskakoval po brankovišti, ale litvínovský golman se dokázal včas zorientovat kotouč zakrýt.

30:10

Střelec Ton teď neprokázal pověst kanonýra, místo rány hledal ještě volného Honejska. Rondem místo jásotu zněl nesmělý pískot.

30:58

Káňova ledabylou přihrávku vystihla hostující čtveřice a vyhazuje.

32:47

Trochu rozháraná pasáž hry. Oběma týmům ale nelze upřít snaha a bojovnost.

33:18

Po Ostřižkově pádu k ledu zní halou hlasitý pískot. Domácí se naopak museli bránit, Čiliak raději přikrývá Petružálkovo nahození.

34:01

Pohotová teč brněnského Honejska, hostující golman nechal betony na ledě správně a zabránil třetí brněnské radosti.

35:38

Francouzova rozehrávka končí v síti. Dvě minuty ale nedostává, neboť puk se předtím dotkl tvrzeného skla.

36:54

Litvínov z přemíry snahy se dopouští zakázaného uvolnění.

37:29

Kometa opět zavařila hostům. Ti vyhazují na zakázané uvolnění.

38:27

Chaloupkova dělovka a hezký Čiliakův semafor si zaslouží potlesk.

39:33

A brněnský golman opět chňapl další litvínovský pokus, tentokrát ztroskotal Trávníček.

39:59

Verva si příliš dlouho štelovala puk na střelu, Lukeš nakonec páli až po siréně. Rána by se navíc ani nevešla mezi tyče.

40:00

Diváci v Rondu konečně viděli góly. Po pohledné třetině vedou domácí 2:1, čeká nás však ještě drama.

40:56

Litvínov se v úvodu třetí třetiny snaží hru zjednodušit. Čiliak ale propagační nahození s přehledem kryje.

42:46

Vyloučen hráč Peter Jánský (Litvínov), 2 min. za Podražení

43:35

Kováčik vtipně vybízel parťáky, hosté ale jeho záměr na poslední chvíli odhalili a jeden z beků přihrávku vypíchl.

44:30

Čermák hledal před brankou Dočekala, poté se odhodlal i sám ke střele z otočky. Ránu ale obránci zblokovali.

45:01

Dočekalův švih z pravé strany Francouz kryje.

46:48

Vyloučen hráč Jiří Gula (Litvínov), 2 min. za Zdržování hry
Litvínovské snahy o srovnání brzdí nepovedené vyhození.

47:17

Domácí Kováčik si vyměnil puk s Tonem a z dálky pálí mezi Francouzovy betony, ty však zaklaply včas.

47:55

Brno se v přesilovce zlepšilo, tentokrát pálí z úhlu Kempný, brankář Vervy vyráží do ochranné sítě.

48:32

Váhající Kuboš přišel o puk, ale samostatný únik ve vyrovnání Lukeš neproměnil. Čiliakův levý beton byl proti.

49:20

Kometa se teď řítila dva na jednoho, ale Vondráček nedokázal puk přes jediného beka procedit. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

50:30

První brněnský útok získává čas, akci ukončuje nepřesná Hruškova přihrávka.

52:15

Litvínov teď zařadil vyšší rychlost a brněnské hokejisty zatlačil do vlastního pásma.

53:12

Hra se mění v tvrdý boj. Dobrou práci pro Kometu teď odvedl Ostřižek. Nejdřív zblokoval střelu, poté dokázal puk vyhnat z obranného pásma.

53:30

V Rondu dnes vyprodáno není, zápas sleduje 7038 diváků.

55:08

Ton měl po Hruškově přihrávce na holi pojistku. Jeho technický forehend, který prošel Francouzovi mezi nohama ale proletěl kolem pravé tyče.

56:21

Obrovský závar před litvínovskou brankou. Tutovky ale neproměnili Dočekal ani Koreis. Verva nadále žije.

57:00

Do konce zbývají tři minuty, hostům se nedaří pořádně Kometu zatlačit.

58:03

Vyloučen hráč Peter Jánský (Litvínov), 2 min. za Sekání
Velká komplikace pro chemiky, Jánský zbytečně fauluje.

58:46

Káňa získává čas. Litvínov se musí bránit.

59:43

Vzrušení je zbytečné. Litvínovští si nevšimli, že je posunutá branka a hráli dál, zatímco domácí reklamovali vychýlenou klec.

59:43

Verva si bere oddechový čas.

59:37

Rozhodčí po poradě mění čas na kostce, do konce mače zbývá ještě 23,7 vteřin.

59:58

Kubát se náhodně dostal ještě ke střele, ale nebojácný Hanzlík mu vypálit nedovolil. To byla poslední možnost zápasu.