Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nevím, co je podle Ovečkina faul, reaguje postižený obránce Michálek

Zbyněk Michálek | foto: Profimedia.cz

3 2012
Toronto (Od spolupracovnice iDNES.cz) - Při pohledu na ten zákrok člověku proběhne hlavou, jaké měl hokejový obránce Zbyněk Michálek štěstí, že vyvázl bez zranění. "Ovečkin takhle dohrává souboje poměrně často. Konečně se ukázalo, že už to takhle dál nejde," těší oběť ataku ruského útočníka.

Vše se seběhlo koncem ledna v zápase Pittsburghu s Washingtonem. Michálek se konečně dostal na led po otřesu mozku a nechybělo mnoho, aby po Ovečkinově zákroku absentoval znovu.

Rozhodčí jeho faul v zápase přehlédli, disciplinární komise NHL v čele s bývalým hokejistou Brendanem Shanahanem však měla jiný názor. Po přezkoumání záběrů pozastavila Ovečkinovi činnost na tři soutěžní zápasy, na což Rus reagoval svéhlavě: odmítnutím účasti na Utkání hvězd.

POBAVENÝ ORIGINÁL. Alexandera Ovečkina rozesmálo, jak moc se mu vosková

"Asi se cítil ukřivděný," poznamenal Michálek v rozhovoru pro iDNES.cz

Jeho Pittsburgh tuhle sezonu trápí hodně zranění. Nejvíc týmu schází Sidney Crosby, který je mimo hru právě kvůli otřesu mozku. I tak mají Penguins dobře rozehranou sezonu k postupu do play-off.

Ovečkin tvrdil, že nefauloval. Viděl jste, že na vás najíždí?
Jestli říká, že to faul nebyl, tak nevím, co by měl být faul. Když se rozjede přes celou třetinu, vyskočí a trefí mě na hlavu. Možná to udělat nechtěl, ale stalo se. Nevím, proč se zlobí. Já jsem věděl, že na mě jede, ale rozhodně jsem nečekal, že dostanu takovou ránu do hlavy. Určitě to byl faul a mělo se pískat.

On tvrdil, že na hlavu nemířil. Prý jste se sehnul...
Možná nemířil na hlavu, ale vyskočil, a to je ten hlavní problém. Mohl mě dohrát čistě, na to bych nic neřekl. Jenže on byl rozjetý a ještě vyskočil, to jsou jasné fauly. Nevím, proč by si měl stěžovat.


Jaké byly reakce vašich spoluhráčů?
Já jsem ten hit neviděl, až pak po zápase v televizi. Všichni mi ale hned říkali, že to byl jasný faul. Hráči ale vědí, jaký Ovečkin je a že takové zákroky dělá poměrně často. Už bylo na čase, aby byl potrestaný. Všichni z našeho týmu to viděli stejně.

Co říkáte na jeho reakci, že odmítl jet na Utkání hvězd?
Asi se cítil ukřivděný a nemohl skousnout, že byl suspendovaný. NHL hodně bojuje proti úderům na hlavu, takové zákroky se prostě musí trestat. Asi to urazilo jeho ješitnost, a tak nejel na All Star Game.

"NHL hodně bojuje proti úderům na hlavu, takové zákroky se prostě musí trestat. Asi to urazilo Ovečkinovu ješitnost, a tak nejel na All Star Game."

Ve stejném zápase jste fauloval i vy a zákrok pak ve stejný den řešila NHL. Jak vlastně slyšení s NHL probíhají?
Druhý den před tréninkem si mě zavolal manažer k sobě do kanceláře a měli jsme telefonát s Brendanem Shanahanem. Oni si prohlídnou zákrok z opakovaných záběrů a ptají se, jak jsem to viděl já a proč jsem to takhle udělal. Vlastně chtějí všechno popsat do detailu. Nakonec to dopadlo dobře, nedostal jsem ani pokutu, ale říkali mi, že už jsem na jejich listině, tak si musím dávat pozor. Já ale nejsem zákeřný hráč, nehraju pro to, abych někoho zranil, spíš to byl nešťastný zákrok.

Jaká je pro vás letošní sezona?
Zatím je takové nahoru dolů. Jednou prohrajeme šest zápasů v řadě, teď jsme osmkrát vyhráli. Stejně jako loni máme hodně zraněných, sestava se dost mění, takže je to těžké. Pro mě je sezona taky nevyrovnaná, hlavně kvůli zraněním. Nejdřív jsem si zlomil prst, musel jsem měsíc vynechat, pak jsem se vrátil na tři zápasy a měl jsem otřes mozku. Takže to nebylo lehké. Doufám, že druhá půlka bude lepší. Snad zůstanu zdravý a bude se dařit celému týmu.

Na pár zápasů se do sestavy vrátil Sidney Crosby, ale opět je mimo hru. Jak moc vám chybí?
Hrozně moc. Je to náš kapitán a vlastně nejlepší hráč na světě. Zdraví je přednější a on se necítí na to, aby hrál. Všichni v týmu si přejeme, aby se vrátil co nejdřív. Hodně by nám to pomohlo.

Zatím to s ním ale moc dobře nevypadá. Myslíte, že si zahraje ještě tuhle sezonu?
Doufám, že ano. Máme dobré doktory, pracují na něm každý den. Zatím bruslí sám a doufám, že se jeho stav časem zlepší natolik, aby zase mohl nastoupit. Snad nám pomůže ještě v téhle sezoně.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze