Hejduk pomohl Coloradu vyrovnat sérii

New York - Alyn McCauley rozhodl dvěma góly do sítě Ottawy středeční utkání play off NHL, ve kterém Toronto porazilo Senators 2:1. Na oba góly přihrál Gary Roberts, druhým asistentem u jednoho z nich byl Karel Pilař. Na jedinou branku Ottawy přihrál Wade Reddenovi Radek Bonk. Stav série je 2:2 na zápasy. Zvítězit venku dokázalo i Colorado v San Jose, kde se na výhře 4:1 podílel brankou a asistencí i Milan Hejduk. Také stav této série je nerozhodný 2:2.

Torontský střelec večera McCauley si pochvaloval, že výkonu Javorových listů nic nechybělo. "Přesně takhle musíme proti Ottawě hrát," řekl, "hráli jsme chytřeji, udrželi jsme nasazení po celý zápas a využili jsme šance."

První McCauleyho gól přišel v sedmé minutě druhé třetiny za stavu 1:0 pro domácí Ottawu. Roberts vystřelil, brankář Senátorů Patrick Lalime puk vyrazil, ale jen k McCauleymu, který se dorážkou trefil pod lapačku ottawského gólmana.  Přesně po jedenácti minutách udeřil McCauley znovu: Lalime opět jen vyrazil puk z Robertsovy hole - tentokrát to nebyla střela, ale pokus o objetí branky a zasunutí z bezprostřední blízkosti - a McCauley vystřelil nad roztaženého brankáře.

Podle slov nahrávače Robertse našli Torontští recept na brankáře Lalimeho: "Musíme určitě víc střílet a víc se tlačit před branku. Když Lalime puk vidí, dokáže ho chytit. Proto se musíme tlačit před něj."

Ottawa mohla ještě vyrovnat v poslední minutě zápasu, když obránce Chris Phillips zkoušel štěstí při výjezdu zpoza branky, ale brankář Toronta Curtis Joseph skočil po puku a přikryl jej. Pak byl ottawský útočník Marián Hossa natlačen do branky, ale Joseph zřejmě dokázal svou holí udržet puk před brankovou čarou. Rozhodčí si situaci prohlédli na videu a branku neuznali s tím, že puk skutečně nepřešel brankovou čáru. Pátý zápas se hraje v pátek na ledě Toronta.

Ve druhém středečním utkání zvítězilo Colorado v San Jose 4:1, branku a asistenci si připsal Milan Hejduk. Také stav této série je nerozhodný 2:2.  Dvě branky vítězů vstřelil Joe Sakic a dvě asistence zaznamenal Peter Forsberg, který naskočil do sestavy po zranění na začátku play off a je s patnácti kanadskými body za čtyři branky a jedenáct asistencí nejproduktivnějším hráčem svého týmu ve vyřazovacích zápasech. Jednu gólovou přihrávku předvedl také brankář Lavin Patrick Roy.

Východní konference:
Ottawa - Toronto 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
23. Redden (Bonk) - 27. a  38. McCauley (na první Pilař). Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.500. Výsledky předešlých zápasů: 5:0, 2:3 v prodl., 3:2. Stav série: 2:2.

Západní konference:
San Jose - Colorado 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
21. Selänne - 13. a 46. Sakic (na druhou Hejduk), 6. Blake, 59. Hejduk. Střely na branku: 20:25. Diváci: 17.496. Výsledky předešlých zápasů: 6:3, 2:8, 6:4. Stav série: 2:2.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet  bodů  v kanadském hodnocení (góly + přihrávky), střely   na branku, +/- body za účast na ledě při  vstřelených a obdržených  gólech a čas strávený na ledě v minutách)

Martin ŠKOULA (Colorado) 0, 2, 0, 8:28

Centr Colorada Joe Sakic (19) střílí první ze svých dvou gólů za záda brankáře San José Nabokova ve čtvrtém zápase 2.kola play-off, které Colorado vyhrálo 4:1.