Drury dává rozhodující gól

Drury dává rozhodující gól - Drury z Colorada obelstil Haška v brance Dteroitu a dává v prodloužení rozhodující gól druhého utkání semifinále Stanley Cupu | foto: Reuters

Forsberg a spol. zaskočili Detroit doma

• 16
Boj o finále Stanley Cupu mezi hokejisty Detroitu a Colorada je po druhém zápase nerozhodný. Hráči Detroitu nevyužili výhody domácího prostředí, stále jen dotahovali náskok soupeře, ale ten ve třetí minutě prodloužení gólem Druryho rozhodl o výsledku 4:3 a vyrovnal stav série na 1:1. Hvězdou utkání byl švédský útočník vítězného celku Peter Forsberg, který jednou skóroval a u všech dalších branek asistoval. Na Forsbergově gólu se podílel Martin Škoula. Domink Hašek v brance poraženého celku zlikvidoval dvaadvacet střel.

Brankář Colorada Patrick Roy ani přes výhru asi nebude na zápas rád vzpomínat. Kryl sice třicet střel, ale zavinil dva ze tří inkasovaných gólů. Jen vinou jeho špatného výkonu se muselo utkání, v němž Colorado dominovalo, rozhodnout až v prodloužení.

Avalanche vedli v třetí třetině 3:2 a byli na nejlepší cestě k vítězství, když si Roy kopl do vlastní branky puk, který se po Lidströmově střele odrazil od zadního mantinelu. Také vyrovnání na 2:2 daroval Detroitu hostující gólman, když při přesilovce svého týmu vyjel pro vyhozený puk téměř až k modré čáře a nahrál jej detroitskému Kirkuovi Maltbymu, pro něhož nebylo problémem skórovat do opuštěné branky.

Byli tu však Forsberg a střelec vítězného gólu Drury, kteří Roye podrželi. "Samozřejmě, že jsme mu chtěli pomoci," řekl Forsberg. "Bylo skvělé také jednou moci podržet Pattyho, když on vždycky drží nás."

Drury rozhodl v prodloužení nádherným blafákem; byl to pro něho už desátý vítězný gól v play off a podruhé v kariéře skóroval v nastavení proti Detroitu.

Rozhodující akce začala opět u Forsberga, který s 23 body vede kanadské bodování play off. Švédský útočník vystřelil, kotouč se odrazil k Reinprechtovi a ten poslal šikovnou přihrávku přes několik hráčů Drurymu. Coloradský střelec už byl sám před Haškem, položil si jej na led a zavěsil.

"Za hru, kterou jsme dnes předvedli, mě nevyjímaje, jsme si vyhrát nezasloužili," řekl Hašek v rozhovoru pro Denver Post. "Rvali jsme se o úspěch, častěji jsme stříleli, dali dva šťastné góly, ale nechali jsme soupeři příliš prostoru ve středním pásmu a nedokázali poté jejich hráče pokrýt. Měli bychom se probudit," řekl slavný gólman, který touží po Stanley Cupu.

Série pokračuje ve středu v Coloradu.

Detroit - Colorado 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
10. Deveraux (Hull, Datsyuk), 35. Maltby, 54. Lidström (Shanahan, Yzerman) - 3. Tanguay (Forsberg, Sakic), 28. Forsberg (Škoula), 46. De Vries (Reinprecht, Forsberg), 63. Drury (Reinprecht, Forsberg). Střely na branku: 33:26. Diváků: 20 058. Výsledek předešlého zápasu: 5:3. Stav série: 1:1.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet  bodů  v  kanadském hodnocení (góly + přihrávky), střely   na branku,  +/- body za účast na ledě při  vstřelených a obdržených gólech a čas strávený na ledě v minutách)

Hejduk (Colorado) 0, 3, 0, 15:48
Škoula (Colorado) 1 (O+1), 1, +1, 13:53
Fischer (Detroit) 0, 1, -3, 16:08