Bulis přispěl k výhře Montrealu Canadiens

• 2
Montreal - Hokejisté Montrealu Canadines zvítězili nad Philadelphií Flyers jednoznačně 5:0. Hattrickem se blýskl forvard Michael Ryder. Do střelecké listiny se po přihrávce Tomáše Plekance zapsal také Jan Bulis. Pětadvacet úspěšných zákroků předvedl gólman Cristobal Huet, díky čemuž neinkasoval již podruhé za sebou.

Po vítězství nad Bostonem v poměru 2:0 se hokejisté Montrealu radovali i ze střetnutí s Philadelphií.

Flyers však do utkání nastoupili značně oslabeni.

K zraněným oporám Peteru Forsbergovi, Keithu Primeauovi, Ericu Desjardinsovi a Kimu Johnssonovi totiž po posledním zápase přibyli také Petr Nedvěd a zadák Chris Therrien.

Českého centra hájícího barvy Philadelphie do střetnutí nevpustilo zranění třísel.

Brankář Montrealu Cristobal Huet vychytal již druhé čisté konto v řadě, celkově šesté v kariéře.

Třicetiletý zkušený gólman hájil barvy Canadiens již ve třetím utkání za sebou, přičemž z předcházejících čtyř duelů musel nahradit tradiční jedničku Montrealu Jose Theodora hned ve třech případech.

Útočník Michael Ryder zaznamenal svůj premiérový hattrick v nejslavnější lize světa. Poprvé se prosadil ve dvanácté minutě, kdy za asistence Saku Koiva proměnil početní výhodu.

Druhé branky se fanoušci ve vyprodaném Bell Centre dočkali v jedenácté minutě prostřední hrací části. Tomáš Plekanec využil chybné rozehrávky beka Freddy Meyera, aby puk za záda Antero Niitymakiho dostal pohotovou střelou Jan Bulis.

Stav 3:0 stanovila hvězda zápasu Michael Ryder, když přesně po čtyřiceti vteřinách hry závěrečné dvacetiminutovky proměnila ideální pas v podání Steva Begina. Počtvrté brankáře Niitymakiho pokořil obránce Sheldon Souray, aby necelé čtyři minuty před finálním hvizdem dovršil aktivní Ryder hattrick při dvojnásobné přesilové hře.

Veterán Dough Weight ve svém druhém startu v dresu Caroliny, kde nedávno přestoupil ze St. Louis Blues, rozhodl o vítězství Hurricanes v duelu na ledě Bostonu Bruins. Zkušený útočník pokořil gólmana Tima Thomase ve čtvrtém kole závěrečného rozstřelu a zajistil pro své barvy již patnáctý dvoubodový zisk z posledních sedmnácti představení. Z úvodních tří dvojic se z nájezdu prosadili pouze domácí útočník Brad Boyes, přičemž za Carolinu skóroval Ray Whitney.

Brankový výčet střetnutí otevřel v desáté minutě domácí zadák David Tanabe, jenž Martina Gerbera překonal tvrdou ranou příklepem. V prostřední hrací části převzala iniciativu hostující Carolina. Hokejisty Bostonu přestřílela v poměru 18:4, což se projevilo také na celkovém skóre. Pod vyrovnání se v čase 31:43 podepsal důrazný bek Glen Wesley. Své druhé trefy v sezoně docílil dorážkou rány Chada LaRose. Bruins záhy kontrovali zásluhou šestnáctého gólového zápisu Brada Boyese, který za asistence Glena Murrayho využil přesilovou hru.

Opětovné vedení domácích však netrvalo ani minutu, v síti Tima Thomase totiž skončila bekhendová střela Erika Cola. Do závěrečné třetiny vstoupili lépe Hurricanes. Již ve čtvrté minutě dané dvacetiminutovky je do vedení poslal Eric Staal, když z pravého kruhu přesně zacílil po přihrávce od Cory Stillmana. O jednobrankové vedení hosté přišli až necelé tři minuty před uplynutím normální hrací doby. P.J. Axelsson přihrával a zakončení se ujal obránce Brad Stuart. V následném prodloužení byli opět aktivnější hráči Caroliny, na branku Tima Thomase vyslali celkem sedm ran. Nejblíže gólu byl František Kaberle, jehož střela skončila na levé tyči.

Výsledky:

Boston - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
10. Tanabe, 35. Boyes, 58. Stuart - 32. Wesley, 36. Cole, 44. Staal, rozhodující sam. nájezd Weight. Střely na branku: 31:47. Diváci: 15.495.

Montreal - Philadelphia 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
12., 41. a 57. Ryder, 31. Bulis (Plekanec), 47. Souray. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21.273.

Český hokejista Montrealu Canadiens Jan Bulis (vpravo)se v zápase NHL proti Philadelphii Flyers raduje z gólu. Přijíždí k němu spoluhráč Francis Bouillon.