Novákův gól pomohl Rize k vítězství v Omsku, Jágr s Klepišem asistovali

Filip Novák v dresu české reprezentace | foto: Reuters

22 2008
Český obránce ve službách Dinama Riga Filip Novák v Kontinentální lize trumfl své krajany z Omsku. Svému týmu přispěl gólem k výhře 3:2, na druhé straně kontrovali asistencemi Jaromír Jágr a Jakub Klepiš.

Novák v závěru druhé třetiny zajistil Dinamu v přesilovce vedení 2:1, Omsk dokázal v utkání jen dvakrát vyrovnat. Hosté z Rigy si odvezli vítězství po brance Alexeje Širokova z 50. minuty.

Omsk po porážce přišel o vedení v Charlamovově divizi, které převzala Jaroslavl díky vítězství 3:2 v Togliatti.

Brankář Martin Prusek pomohl Spartaku Moskva k vítězství 5:2 v Čerepovci, který svěřenci Miloše Říhy vystřídali na třetím místě tabulky Bobrovovy divize. Další český kouč Vladimír Vůjtek podlehl s Dynamem Moskva na ledě Barysu Astana 4:5 po samostatných nájezdech.

Výsledky:
Novosibirsk - Novokuzněck 3:0, Omsk - Dinamo Riga 2:3 (Novák 1+0 - Jágr 0+1, Klepiš 0+1), Barys Astana - Dynamo Moskva 5:4 po sam. nájezdech, Togliatti - Jaroslavl 2:3, Voskresensk - Dinamo Minsk 1:3, Čerepovec - Spartak Moskva 2:5.