Obhájci titulu zvítězili i popáté

4 2003
Jedenáct zápasů na světovém šampionátu v řadě neprohráli slovenští hokejisté. Na mistrovství světa ve Finsku pokračují ve vítězné sérii, kterou zahájili na loňském zlatém šampionátu, i pátý zápas vyhráli. V utkání osmifinálové skupiny Slováci porazili Rakousko. Obhájci titulu nastoupili bez brankáře Jána Lašáka, ve druhé formaci se naopak objevil Pavol Demitra, centr zámořského týmu St. Louis.

Slováci poprvé udeřili už ve čtvrté minutě po střele Stümpela.

V 16. minutě Pálffy dvakrát objel s pukem rakouskou branku a přihrál volnému Višňovskému, který překonal ležícího rakouského brankáře.

Ve druhé třetině SLováci jasně dominovali. Nejdříve se po Radivojevičově ideální přihrávce prosadil centr Kapuš a poté skóroval popáté na šampionátu Zedník.

Rakušané využili chvilkového zaváhání v koncentraci Slovenska v 32. minutě, kdy vstřelil čestný gól Welser.

V závěru třetiny se poprvé na šampionátu prosadil nejlepší střelec loňského MS Bondra. Rakušané nedokázali využít přesilovou hru pět na tři v úvodu závěrečné třetiny.

O pár minut později však byli Slováci při stejné výhodě úspěšnější a z branky se radoval Nagy. V nervózním závěru hlavní sudí Dutil udělil celkem osm dvouminutových trestů. Porážku Rakouska uzavřel po sólovém nájezdu Pálffy, který si tak připsal již sedmý gól na turnaji a vede v kanadském bodování s 13 body.

Slovensko - Rakousko 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
4. Stümpel (Pálffy), 17. Višňovský (Pálffy, Zedník), 31. Kapuš (Radivojevič, Vaic), 32. Zedník (Stümpel, Lintner), 36. Bondra (Šatan, Demitra), 46. Nagy (Bondra), 58. Pálffy (Višňovský, Štrbák) - 32. Welser (Setzinger). Rozhodčí: Dutil (Kan.) - Linke (Švýc.), Makarov (Rus.). Vyloučení: 10:7. Využití: 3:0. Diváci: 11.786.
Slovensko: Staňa - Ľ. Višňovský, Štrbák, Švehla, Suchý, Lintner, Ivan Majeský, L. Čierny, Milo - Pálffy, Stümpel, Zedník - Šatan, Demitra, Bondra - Országh, M. Hlinka, Nagy - Radivojevič, Kapuš, Vaic. Trenér: František Hossa
Rakousko: Prohaska - A. Lakos, Unterluggauer, R. Lukas, Doyle, P. Lakos, T. Pöck, Kasper - Kalt, P. Lukas, Brandner - Perthaler, Szücs, Salfi - Trattnig, Raimund Divis, M. Hohenberger - Setzinger, Koch, Welser. Trenér: Herbert Pöck.

Žigmund Pálffy překonal rakouského brankáře.