Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obstál Dopita, propadli Sýkorové

16 2004
Pardubice - Nebudeme ukazovat na jednotlivé hráče, zklamal tým. Trenér Miloš Říha nechtěl po šokujícím vyřazení hokejistů Pardubic poukazovat na jednotlivá jména. Přesto lze nalézt odlišnosti. Kteří hráči patřili k oporám? Kdo zklamal? Zde je hodnocení pardubické přílohy MF DNES, kde je nejvyšší známkou 10 a nejnižší 1.

8 - Jiří Dopita. Pardubická jednička v play-off. Byť tým nedotáhl k vysněné metě, nemá se za co stydět. Odvedl skvělé služby. Po skvostném úvodu sice nebyl tak výrazný, neboť soupeř si ho pečlivěji hleděl. Stále však patřil k vůdčím postavám. Možná jediná výtka: v šestém utkání poslal tým do tří a Plzeň dvojnásobnou přesilovku využila.

7 - Michal Mikeska. Bojovník a srdcař, kterých by tým potřeboval víc. Tvrdá hra soupeře mu nedělala žádné problémy, dokázal odpovědět stejnou zbraní. V koncovce se sice neprosadil, ale dokázal góly připravit spoluhráčům.

6 - Ladislav Lubina. Před play-off bojoval o místo v sestavě. Na rozdíl od dalšího veterána Janeckého dostal šanci a rozhodně ji nepromarnil. Rval se, bojoval, na rozdíl od některých spoluhráčů mu nechybělo srdíčko. Také ale chyboval, dva góly ve čtvrtém utkání padají na jeho vrub.

6 - Petr Průcha. Ukázal svou adaptabilitu. Když se rozpadl jeho útok po zranění Koláře, bleskurychle se zabydlel po boku Dopity a Blažka. Zkušení parťáci mu připravovali šance, on je využíval. Úderný byl ale jen v úvodu série, zatím se ještě nedokáže prosadit v tvrdých soubojích.

5 - Petr Mudroch. Na rozdíl od mohutnějších kolegů mu nechyběla obratnost a tvrdost, účinně se dokázal zapojit i do útočné činnosti. Jeden z mála beků v týmu, který se nebál vystřelit a navíc i přesně zamířit.

5 - Tomáš Linhart. Příjemné překvapení. V zadních řadách oplýval jistotou, hrál jednoduše, soustředil se na defenzivní práci. Sérii dokončil s pěti plusovými body a byl v +/- hodnocení nejlepším hráčem týmu. Přitom v základní části nastoupil jen šestkrát. Možná byla škoda, že nedostal v play-off více prostoru.

4 - Adam Svoboda. Za plzeňským Málkem zaostal. Dostal několik laciných gólů. Často ale dokázal tým podržet. Naopak spoluhráči ho několikrát nechali na holičkách. Navíc chytat za pardubickou obranou hrající v ne zrovna optimální formě pro něho nemohl být žádný med.

4 - Tomáš Blažek. Úvod jako ze snů. S Dopitou a Průchou vymýšleli věci, které dostávaly Plzeň do úzkých. Konec už tak radostný nebyl. Zčásti zřejmě vinou zranění, které ho stejně jako v minulých sezonách v klíčových chvílích play-off potkalo. Pokud z úst trenérů zazněly výtky o profesorské hře, byl jedním z adresátů.

4 - Jaroslav Kudrna. Zdravotní potíže, které ho nepustily do prvního utkání, na něm nezanechaly stopy. Patřil k nejlepším střelcům týmu a společně s Mikeskou a Lubinou tvořil útok, který spolu s Dopitovou řadou nejvíce táhl Pardubice.

4 - Miroslav Duben. Škoda jeho zdravotních problémů, patřil k lepším obráncům v týmu. Dokázal si poradit s urputnými plzeňskými bojovníky.

4 - Petr Koukal. Doplatil na Kolářovo zranění a rozpad útoku mladíků. Rvavost a bojovnost mu sice zůstaly, ale v nově složené řadě je už nedokázal tolik uplatnit.

4 - Tomáš Pácal. Nic výraznějšího nepokazil. Byl platný v defenzivě, dokázal založit i útočnou akci.

3 - Lubomír Pištek. Tvrdá hra soupeře mu nevadila, je odolným typem. Nastoupil však v průběhu sérii ve třech útocích a hledal svou parketu. Nepatřil mezi výrazné postavy, v předbrankovém prostoru se neprosazoval.

3 - Stanislav Procházka. Zpočátku neviditelný muž v matném Divíškově útoku. Ač byl získán jako posila pro play-off, ve třetím zápase se vůbec nedostal na led. Ožil až s Koukalem a Razingarem ve čtvrté řadě, ale tento útok příliš prostoru v zápasech nedostal.

3 - Patrik Luža. Měl být výraznou posilou pro play-off, ale zůstalo jen u plánů. Vinou zranění odehrál jen tři utkání. Jeho silnou zbraní je střelba od modré čáry v přesilovkách, v početní převaze však hrál málokdy.

2 - Tomaž Razingar. Začal v elitní Dopitově formaci, ale po zranění Koláře a přesunu Průchy z něho vypadl. V pátém utkání sice vstřelil vítězný gól, ale tvrdá hra mu příliš nesvědčila. Ztrácel puky, byl nevýrazný.

2 - Petr Čáslava. V úvodu čtvrtfinálové série odehrál solidní zápasy. Jeho výkonnost ale v nejslabší pardubické pětce prudce klesala.

1 - Michal Sýkora. Začal slibně, vstřelil první gól série. Od zkušeného hráče a kapitána se však čekalo mnohem víc. Roli jednoho z vůdčích tahounů nesplnil. V rozhodujících zápasech zcela zbytečně poslal svůj tým do dvojnásobného oslabení a Plzeň vstřelila v přesilovkách důležité góly. Jeho stažení ze hry v polovině posledního utkání bylo logickým vyústěním jeho výkonů a chyb.

1 - Tomáš Divíšek. Velké zklamání. Trápil se. Výkonnost ze základní části zmizela. Neprosadil se v ofenzivě, nebyl platný ani při bránění. Když v sedmém utkání za stavu 1:3 netrefil prázdnou plzeňskou branku, kalich hořkosti si dopil do dna.

1 - Petr Sýkora. Další propadák. Nejlepšího střelce týmu v základní části minula v play-off forma velkým obloukem. Zahazoval vyložené šance, nedokázal využít svou rychlost, nepomohl v defenzivě.

1 - Libor Zábranský Nejhorší pardubický obránce. Nedůrazný, neobratný, pomalý. Kdykoliv šel na led, musely Pardubice vyhlásit stav nejvyšší ohrožení. Sérii dokončil s mínus šesti body v +/- hodnocení, v tomto směru spolu s Divíškem nejhorší hráč v celém play-off.

Nehodnocen Jan Kolář, kvůli zranění odehrál pouze necelou třetinu úvodního utkání.¨

Dále čtěte: Komentář Libora Barty x Pohled Vladimíra Martince
Vše o pardubickém krachu.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze