Budějovice závěr baráže nezvládly. Padly s Olomoucí i Slavií

Českobudějovičtí fanoušci se po posledním zápase sezony sešli na ledě. | foto: Petr Lundák, MF DNES

20 2015
Hokejisté ČEZ Motor mají od neděle po sezoně. I když v baráži o extraligu skončili poslední a nedostali se mezi českou hokejovou elitu, ročník hodnotí jako úspěšný.

Už před pátečním posledním domácím zápasem s Olomoucí bylo jasné, že Motor nepostoupí. I tak se chtěli hráči rozloučit se svými fanoušky výhrou. Byť se to nepovedlo a domácí prohráli 1:4, po zápase přišly přímo na led poděkovat hokejistům stovky diváků.

„Zrovna teď jsou moje pocity trošku negativní, protože jsme prohráli. Fanoušci byli skvělí celou sezonu a my jsme chtěli pro ně vyhrát. Bohužel se nám posledních patnáct minut hrubě nepovedlo,“ říkal v pátek pro klubovou televizi Tomáš Nouza přímo mezi diváky. Ti ho také po zápase s Olomoucí vyhlásili jako nejlepšího hráče sezony. „Na to ocenění jsem strašně moc hrdý a děkuju za něj,“ dodával nejproduktivnější hráč první ligy.

A Nouzovo přání na příští sezonu? „Cíle nechávám na vedení, ale osobně za sebe bych si přál, abychom příští rok už postoupili s Motorem do extraligy,“ zdůraznil útočník Budějovic.

V neděli měla baráž na programu poslední, dvanácté kolo. To se však dohrávalo hlavně z povinnosti, protože o účastnících v první lize i v nejvyšší soutěži se rozhodlo právě v pátek. V extralize i díky poslední výhře v Budějovicích zůstává Olomouc, po roční přestávce se také vrací Chomutov. Naopak Slavia sestoupila.

Právě Pražané v neděli hostili Motor. Budějovice se díky třem přesilovým hrám dokázaly dostat do vedení, když skórovali Adam Přibyl a dvakrát Rok Pajič. Domácí ale pokaždé vyrovnali, postaral se o to Bednář, Čermák a Štich. Po šedesáti minutách se muselo prodlužovat, světelná tabule v Edenu ukazovala stav 3:3.

Nakonec se radovali domácí, když se po necelých třech minutách prodloužení zbavil hostujícího obránce Miloslav Čermák a sám před brankářem Bláhou zamířil přesně k tyči.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38