Štěpánek zářil, prohře nezabránil. Pan gólman, uznal trenér Pardubic

Jakub Štěpánek v pardubické brance. | foto: Michal Klíma, MAFRA

12 2016
Ani excelentní výkon novice v pardubické brance, mistra světa z roku 2010 Jakuba Štěpánka, nepomohl k bodům proti tradičním rivalům ze Sparty. Dynamo prohrálo těsně 2:3.

Na nepovedený pátek, kdy pardubičtí hokejisté podlehli v Třinci a kdy je následně vítězství německého Wolfsburgu na ledě švédské Frölundy „vypoklonkovalo“ z Ligy mistrů, měl dát zapomenout triumf nad nejčastějším extraligovým protivníkem, pražskou Spartou. Nestalo se, i když se Dynamo za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. Pražané však byli přece jen lepší.

„Bylo to podobné jako v Třinci, manažování zápasu se nám ne a ne povést,“ smutnil po utkání trenér Pardubic Peter Draisaitl. „Přesilovky nás nedostanou do hry, a když se to konečně daří, je tam spousta zbytečných faulů hokejkami, které se taky táhnou už nějakou dobu. Ještě nás čeká hodně práce ve všech zónách,“ pokračoval trenér Draisaitl.

V úvodu měla víc ze hry Sparta, která dostávala Dynamo do těžkostí důsledným forčekingem. Štěpánek však svoje spoluhráče držel a dění na ledě se postupně vyrovnalo. Pražané ovšem snáze pronikali do koncovky.

Gól Formana při vyloučení Malleta domácí záhy oplatili stejnou mincí - Nahodil poslal v početní výhodě po příhře Hodgmana kotouč přesně pod horní tyčku. Sparta však šla znovu dopředu po ráně Cingela a domácí byli rádi, že je těsně před přestávkou nenahlodal ještě Pech.

Druhá třetina vzrušení nenabídla - gól žádný. K vidění byly spíš souboje o puk podél mantinelů a ve středním pásmu a většina diváků v hale navíc často dávala najevo svoji nevoli při některých (ne)rozhodnutích arbitrů zápasu. Pardubice nicméně i díky výbornému Štěpánkovi živily naději na příznivý výsledek. „Na to, že odehrál první zápas v této sezoně, vypadal velmi jistě, spolehlivě,“ chválil jej Draisaitl. „Bylo vidět, že to je pan gólman a že to umí.“

Jelikož po trefě Vrány na 3:1 pro Spartu v další výhodě z úvodu třetí periody snížil krásnou individuální akcí zadák Ovčačík, žily Pardubice až do konce. Srovnat však nedokázaly ani v power play.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38