Výhra nad Slavií karlovarské hokejisty nakopla, mají i skalp lídra

Archivní fotografie - Karlovy Vary vs. Třinec (červená) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2015
Po páteční výhře na Slavii 2:1 navázali hokejisté karlovarské Energie na skvělý výkon a lídra tabulky z Třince porazili 5:3. Šest bodů za víkend, výborný počin, žel pozdě.

Když 7. prosince loňského roku urvaly karlovarské basketbalistky, trojkou v poslední sekundě, výhru nad Trutnovem, svorně se radovaly. „To jsme potřebovaly, teď to z nás spadne, už to půjde.“

No, nejde, od té doby ještě nevyhrály. A úplně ve stejné situaci byli hokejisté Energie. V pátek ukončili, díky brance sedm sekund před koncem na ledě poslední Slavie 2:1, dlouhou neúspěšnou sérii a dostali se o bod mimo barážové pozice. Energie se dočkala bodového zisku po šesti zápasech a venku se radovala poprvé od 30. září. Po vítězství v Liberci 4:1 musela mimo svůj led strávit osmnáct porážek, z nichž vytěžila jen šest bodů za prohry až v nastavení.

„My jsme dneska ty tři body chtěli. Že to tam padlo sedm sekund před koncem, to se jednou přiklonilo štěstí k nám,“ konstatoval po pátečním utkání karlovarský asistent Jaromír Kverka.

V neděli s Třincem se začalo nepatrně později, ne proto, že na lídra přišlo jen 2302 diváků. Zelený koberec, na němž proběhl ceremoniál k oslavě dnešních devadesátin člena síně slávy karlovarského hokeje Karla Freunda, zašpinil ledovou plochu tak, že musela zasahovat rolba.

Když se začalo hrát, Třinec z první střely na branku dal gól. Potom se to přetahovalo o každý gól a když střílel Duda dvě minuty před koncem, byl to zásah vítězný.

„Zápas jsme začali s přílišným respektem k soupeři, kterého jsme pustili do vedení. V prvních dvou třetinách bylo mnoho vyloučení na obou stranách. Jsem hrozně rád, že jsme ve třetí třetině skóre obrátili v náš prospěch. Tyto body a vítězství jsme moc potřebovali. Sičák, Harant a David Hruška nehráli z důvodu zranění,“ zhodnotil duel asistent Jaromír Kverka.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38