Výhra nad Slavií karlovarské hokejisty nakopla, mají i skalp lídra

Archivní fotografie - Karlovy Vary vs. Třinec (červená) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2015
Po páteční výhře na Slavii 2:1 navázali hokejisté karlovarské Energie na skvělý výkon a lídra tabulky z Třince porazili 5:3. Šest bodů za víkend, výborný počin, žel pozdě.

Když 7. prosince loňského roku urvaly karlovarské basketbalistky, trojkou v poslední sekundě, výhru nad Trutnovem, svorně se radovaly. „To jsme potřebovaly, teď to z nás spadne, už to půjde.“

No, nejde, od té doby ještě nevyhrály. A úplně ve stejné situaci byli hokejisté Energie. V pátek ukončili, díky brance sedm sekund před koncem na ledě poslední Slavie 2:1, dlouhou neúspěšnou sérii a dostali se o bod mimo barážové pozice. Energie se dočkala bodového zisku po šesti zápasech a venku se radovala poprvé od 30. září. Po vítězství v Liberci 4:1 musela mimo svůj led strávit osmnáct porážek, z nichž vytěžila jen šest bodů za prohry až v nastavení.

„My jsme dneska ty tři body chtěli. Že to tam padlo sedm sekund před koncem, to se jednou přiklonilo štěstí k nám,“ konstatoval po pátečním utkání karlovarský asistent Jaromír Kverka.

V neděli s Třincem se začalo nepatrně později, ne proto, že na lídra přišlo jen 2302 diváků. Zelený koberec, na němž proběhl ceremoniál k oslavě dnešních devadesátin člena síně slávy karlovarského hokeje Karla Freunda, zašpinil ledovou plochu tak, že musela zasahovat rolba.

Když se začalo hrát, Třinec z první střely na branku dal gól. Potom se to přetahovalo o každý gól a když střílel Duda dvě minuty před koncem, byl to zásah vítězný.

„Zápas jsme začali s přílišným respektem k soupeři, kterého jsme pustili do vedení. V prvních dvou třetinách bylo mnoho vyloučení na obou stranách. Jsem hrozně rád, že jsme ve třetí třetině skóre obrátili v náš prospěch. Tyto body a vítězství jsme moc potřebovali. Sičák, Harant a David Hruška nehráli z důvodu zranění,“ zhodnotil duel asistent Jaromír Kverka.

1. Liberec 48 30 2 5 11 130:93 99
2. Třinec 48 22 8 8 10 145:115 90
3. Sparta 48 24 5 5 14 154:108 87
4. Hr. Králové 48 23 4 7 14 150:114 84
5. Litvínov 48 19 12 1 16 120:118 82
6. Kometa 48 20 4 9 15 149:129 77
7. Chomutov 48 17 10 5 16 141:143 76
8. Ml. Boleslav 48 20 2 6 20 123:136 70