Zlínské vzepětí. Po přehrání Pardubic dělí hokejisty od předkola skóre

Zlínský Roman Vlach v šanci před pardubickou brankou. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

29 2014
K mistrovské formě z předešlé sezony jim ještě něco chybí. V závěru posledního letošního domácího duelu však extraligoví hokejisté PSG Zlín ukázali, proč v dubnu slavili titul. Pardubickou snahu o vyrovnání v třetí periodě zcela eliminovali, na svého brankáře propustili jen tři střely a dvě a půl minuty trvající power-play soupeře strávili v bezpečné vzdálenosti od své branky uprostřed hřiště.

„Kluci hráli v obraně natolik dobře, že jsem prakticky neměl žádný zákrok,“ pochvaloval si gólman Tomáš Štůrala po bravurně zvládnutém finiši a vítězství 3:2.

Zlín se po prachmizerném startu sezony zvedá. Od listopadu vyhrál deset z patnácti zápasů a Zimní stadion Luďka Čajky je pro hosty zase nepřívětivým místem. Posledních pět návštěvníků odjelo s nepořízenou. „Herně je to úplně něco jiného než na začátku. Můžeme sbírat body s každým,“ shrnul nejzásadnější proměnu šampionů útočník Petr Holík.

Tabulkový vzestup obhájců sice stále brzdí šest nulových kol z úvodu, Zlín se však odlepil ze dna extraligy a najednou má na dohled předkolo. Za desátým Libercem je jen vinou horšího skóre a při příznivé souhře výsledků se může po úterním zápasu v Litvínově vyšvihnout z předposledního na deváté místo.

„Tři body jsme strašně moc potřebovali,“ těšilo zlínského asistenta trenéra Juraje Juríka.

Jeho tým k nim dokráčel úplně jiným způsobem než v předešlých třech domácích zápasech. Zatímco se Slavií, Mladou Boleslaví a Libercem otáčel nepříznivé skóre, Pardubice nepustil ani jednou do vedení.

„První třetinu jsme tentokrát odehráli dobře, bohužel jsme dali jenom dva góly. Měla skončit 2:0 nebo 3:1,“ litoval Jurík hlavně situací, kdy Holík a Urbanec nedostali puk do odkryté klece.

Domácím naštěstí pomáhala nedisciplinovanost a podrážděnost pardubických hráčů, kteří jim nabídli devět přesilovek - jednu dokonce dvojnásobnou. Tu Zlín využil a také vítězný gól zaznamenal Matějíček v početní výhodě.

„Nemůžeme mít osm vyloučených za dvě třetiny,“ láteřil hostující asistent kouče Miloš Říha mladší.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38