Jediný gól na Kladno stačil. A Plzeň drží druhé místo

ŠESTÁ NULA. Už pošesté v letošní sezoně udržel plzeňský brankář Matěj Machovský čisté konto. Ve čtvrtek na něj nevyzráli hráči Kladna a díky jediné trefě Tomáše Vlasáka slavila Škoda ve 47. kole Tipsport extraligy výhru 1:0. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

7 2014
Rozhodující gól padl ve čtvrtek v Kladně už ve 12. minutě. Plzeň sice nevyužila přesilovou hru, jenže zůstala v útočné třetině a Duda z otočky krásně našel volného Vlasáka u pravé tyčky. Ten si puk rychle zpracoval a pohodlně zavěsil do odkryté branky, gólman Chábera se nestihl přesunout - 0:1.

Od té doby už střelci tápali a plzeňský brankář Machovský mohl v závěru, kdy Rytíři nedokázali srovnat ani při power-play, přijímat gratulace k šesté nule v sezoně.

"Po úterní domácí porážce s Brnem jsme jeli do Kladna s jasným cílem - urvat body. Chtěli jsme, aby olympijská pauza byla pro nás klidná, což se povedlo," uvedl obránce Škody Dominik Boháč.

Plzeň si v tabulce upevnila druhou příčku za suverénní Spartou, na třetí Třinec má nyní k dobru náskok tří bodů.

Do plzeňské sestavy se vrátil kapitán Straka a i přes zdravotní potíže nastoupil také další klíčový forvard Duda. První nadějnou akci si ale vytvořili domácí, v sedmé minutě vypálil Eberle a Machovský musel rychle zasáhnout i proti dorážce Rudovského. Jenže o chvíli později byl za sekání vyloučen kladenský Machač a hosté před Cháberou rozehráli přesilovkový kolotoč. Střely Slováka od modré se ještě neujaly, ale šest vteřin po návratu Machače na led Duda krásnou otočkou našel Vlasáka a ten otevřel skóre.

Nejblíže vyrovnání bylo Kladno ve druhé části. Ve 35. minutě po ráně Majeského od modré čáry Machovský se štěstím udržel puk na brankové čáře a neuspěl proti němu ani dorážející Bajaruns. Zanedlouho jeli domácí ve třech na jediného obránce, jenže Zagrapan vůbec netrefil branku. A když mohl 14 vteřin před koncem třetiny dorážet do odkryté branky Machač, promáchl...

Kladno tak jen prohloubilo mizérii posledních zápasů, po úterním výprasku 0:6 na Spartě navíc Rytíři podruhé v řadě neskórovali. I proto, že Machovský předvedl další z precizních výkonů. "Po Brnu mě hodně mrzelo, že skončila série našich domácích výher. Já rozhodně nejsem typ, co rád prohrává. Ať jde o cokoliv," svěřil se 20letý Machovský, adept na nováčka sezony.

Ani mistr ve čtvrtek v útoku nezářil, nadějné šance promarnili Holec s Pletkou, ale i tak si Škoda odvezla tři body. Ty jí upevnily druhou příčku tabulky.

Další kolo extraligy se hraje až po zimních olympijských hrách v Soči v úterý 25. února, Plzeň přivítá pražskou Slavii.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38