Série končí. Plzeňští hokejisté po 14 výhrách doma padli

Plzeňský útočník Václav Pletka (vpravo) se postrkuje s brněnským Ondřejem Dlaplou. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2014
Pořádně dlouhá série končí. Hokejový mistr z Plzně držel čtrnáct zápasů domácí neporazitelnost. Parádní šňůru ukončilo až v úterý Brno, které v duelu 46. kola extraligy urvalo v plzeňské ČEZ Areně vítězství 2:1. "Chtěli jsme tu úspěšnou sérii podržet až do olympijské pauzy. Ale Brno šlo cílevědomě za výhrou. Mělo lepší pohyb i větší touhu, zaslouženě vyhrálo," uznal plzeňský trenér Milan Razým.

Klíčová akce se zrodila už ve 26. minutě za stavu 1:1. A vyvolala velké vášně. Kometa v přesilovce sevřela domácí čtveřici, po Čermákově nahození puk chvíli poskakoval na brankovišti, než ho volný Hruška pohotově uklidil do sítě.

Jenže gólman Machovský neměl šanci zasáhnout, v brankovišti na něm v tu chvíli ležel protihráč Zohorna.

"Cítil jsem velkou křivdu a držel jsem se, abych pak nevybouchl. Sudí mi sice řekl, že tam toho Brňáka strčil někdo z našich, jenže on tam na mě pak ležel jak v obýváku na gauči. Tenhle výrok rozhodčích bohužel rozhodl," zlobil se brankář Matěj Machovský.

Škoda šla do zápasu značně oslabená. K Hanzlíkovi, Semanovi, Hollwegovi a Kratěnovi přibyli i potrestaný Dvořák a kapitán Straka.

Sezona bez Hollwega

Plzeňský útočník Ryan Hollweg už si v této sezoně nezahraje. Příští pondělí se podrobí operaci kolena a předpokládaná doba léčení se odhaduje na šest měsíců. 30letý Američan už je mimo hru od konce prosince a původně se předpokládalo, že by se mohl vrátit po olympijské pauze. Hollweg si ve 20 zápasech připsal 3 góly a 1 asistenci.

"Martin byl v Praze na speciální injekci, má nařízený dvoudenní klid. Uvidíme, jestli bude schopen nastoupit ve čtvrtek na Kladně," uvedl kouč Razým.

I tak se domácí dostali do vedení, když v 10. minutě po skvělé zadovce Pletky zamířil v přesilovce do prázdné branky Vlasák. Jenže necelou minutu před koncem první části po rychlé akci švihem z kruhu srovnal Vondráček.

Od té doby mělo Brno víc ze hry, domácí se nakonec ani ve třetí části nedokázali nadechnout k tlaku. "Bylo tam jen sedm střel, to je málo," řekl Razým. "Oslabení Plzně nám nahrálo. Dokázali jsme pohlídat Vlasákovu řadu a už ve druhé třetině mohli rozhodnout," mínil brněnský kouč Vladimír Kýhos.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 25 13 3 6 3 87:50 51
3. Kometa 25 14 2 5 4 97:62 51
4. Litvínov 26 11 8 0 7 66:57 49
5. Hr. Králové 27 10 4 5 8 74:66 43
6. Sparta 24 12 1 4 7 77:61 42
7. Chomutov 25 8 6 2 9 75:77 38
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38