Dvakrát za sebou čtyři góly a zlínští hokejisté se přiblížili předkolu

Marek Melenovský ze Zlína (u mantinelu) vyhlíží spoluhráče. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

5 2014
Nebyla v tom lehkost předchozího vítězství v Brně, přesto dokázali extraligoví hokejisté PSG Zlín podruhé v řadě nastřílet čtyři branky a po domácí výhře 4:2 nad Slavií mají na dosah předkolo play-off. "Tahle dvě vítězství nás hodně přiblížila k jistotě play-off," odfoukl si zlínský kapitán Petr Čajánek.

Šest kol před koncem základní části jsou vicemistři sedmí, Slavii odklidili na jedenácté místo a mají před ní luxusní náskok deseti bodů.

"Hraje se o strašně o moc. Hokej je jiný, když je mužstvo v play-off a může si dovolit hrát na krásu," podotkl Čajánek, který definitivně zlomil odpor houževnatého soupeře trefou do prázdné při jeho závěrečné power-play. "Jsem rád, že jsme se nemuseli motat u nás v třetině. Ale věřil jsem, že bychom 3:2 ubránili."

Chvíli předtím si Čajánek oddechl ještě více, když domácí brankář Kašík máchl lapačkou a chytil Jelínkovi vracejícímu se z trestné lavice tutovku.

"Měli jsme strašně málo šancí. Domácí velice dobře bránili a byli šikovnější v koncovce, takže zaslouženě vyhráli," uznal hostující kouč Ondřej Weissmann.

Zlín dvakrát vedl o dva góly, Slavia se dvakrát dokázala dotáhnout na rozdíl branky, na Čajánkův zásah už však neměla čas zareagovat. Vůdce domácích prožil podařený večer, kromě své branky si připsal asistenci na prvním gólu Honejska. Druhý nejlepší střelec mužstva se od svého návratu do Čajánkovy lajny trefil ve všech třech duelech a dává zapomenout na předchozí slabší období.

122 minut držel čisté konto zlínský brankář Libor Kašík, než ho překonal slávista Marek Tomica.

"Je to mladý kluk a takové chvilky v sezoně přijdou," vtělil se Čajánek do role chápajícího spoluhráče. Jeho přítomnost vedle sebe si pochvaluje. "Tonda je výborný hokejista, jeho pohyb je cítit, navíc je gólový. Dobře jsme se četli. Mohli jsem čtyřikrát dát do prázdné, bohužel to nevyšlo."

Zlín toho však litovat nemusel. Poslední duel před olympijskou přestávkou odehraje ve čtvrtek ve Vítkovicích.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38