Olomouc doma vyšla střelecky naprázdno

23 2004
Olomoc - Odchovanec olomouckého klubu Lubomír Korhoň rozhodl svým gólem o nejtěsnějším vítězství hradeckých hokejistů v Olomouci 1:0. V zápase šestého kola čekali diváci na gól 51 minut, ale radoval se z něj hostující tým.

V době sílícího tlaku domácích ujel z vlastní třetiny až za Vojtkovu branku Kolafa, vyměnil si puk s Kolářem a přihrál jej před bránu najíždějícímu Korhoňovi.

"Kluci už se snažili a nehráli špatně, jenže prohráli jsme, i když jsme inkasovali jen jednou," řekl domácí trenér Kamil Přecechtěl.

"Minule jsme doma prohráli o dva góly, což ukazuje na naši mizernou produktivitu I když už jsme hráli lépe než proti Berounu a naše hra konečně dostává tvář."

V úvodní třetině spálil největší šanci domácích Kučera, který ani nadvakrát nepřekonal gólmana Hyláka.

Naopak hosté měli velkou příležitost pár sekund před první sirénou, ale přesilovkou kombinaci Fořt nezakončil. Ve druhé části přesilovka Východočechů pokračovala a blízko k otevření skóre měl znovu Fořt a po něm Beck. Jenže Vojtek byl pokaždé na místě.

Gólovou šanci měl v početní výhodě i domácí Karný, ale přestože se za první dvě třetiny hrálo celkem osm přesilovek zůstávalo na tabuli fotbalové skóre.

Štěstí měl olomoucký brankář Vojtek při tyčce Fořta, ale proti Korhoňově střele zblízka už byl bezmocný. Domácí se snažili o vyrovnání, ale do útočného pásma se dostávali ztěžka. Když už se před brankáře dostali, nestihli zakončit.

"Dneska bychom asi ten gól nedali i kdyby hráli bez brankáře," poznamenal Přecechtěl. "Takové zápasy přijdou v sezoně na každého, ale na nás to přichází maximálně nevhod."

Po šesti zápasech má Olomouc na kontě pouze čtyři body, navíc doma ze čtyř utkání vybojovala jen jeden a dala pět gólů.

V příštím kole zajíždí do Ostravy na led ambiciózní Sarezy, doma hraje příští středu s Pískem. "V letošní vyrovnané soutěži se těžko hledá soupeř, na kterém bychom se mohli chytit. Například Písek dostává venku jeden dva góly," dodal kouč.