Olomoučtí hokejisté opět padli, už počtvrté z posledních pěti zápasů.

Olomoučtí hokejisté opět padli, už počtvrté z posledních pěti zápasů. | foto: MF DNES

Olomouci nepomohla proti Ústí ani extraligová posila

• 0
Mizérie olomouckých hokejistů pokračuje. Ambiciózní Hanáci z pěti posledních zápasů čtyři prohráli, naposledy včera podlehli na vlastním ledě favorizovanému Ústí nad Labem 1:3. Kohoutům nepomohla ani posila ze Zlína, útočník Martin Záhorovský.

Devětadvacetiletý hráč, který v roce 2004 získal extraligový titul, se zařadil na pravé křídlo Ministrovy druhé lajny. Byť se v premiéře vítězství nedočkal, předvedl solidní výkon. "Jsme s ním spokojeni. Přinesl kvalitu, dobře řeší situace pod tlakem," pochválil Záhorovského asistent trenéra Olomouce Jan Tomajko.

Jeho svěřenci se sice dostali ve 14. minutě do vedení, když úchvatné sólo zakončil obránce Jiří Ondrušek bekhendovou střelou mezi Francouzovy betony, ale to už mohli třikrát poděkovat svému brankáři Štefanu Žigárdymu.

Severočeši trpělivě vyčkávali na příležitost k přečíslení a nebezpečně hrozili. "Ústí hrálo venku tak, jak se má. Vzadu na jistotu a využívali každou naši chybu," podotkl Ondrušek. Každou však nakonec díky pozornému Žigárdymu nevyužili

"Žigy měl výborné zákroky. Držel nás dlouho, ale oni se nikam netlačili," opravil se Ondrušek.

Tomajko: Děláme chyby, které dobrý tým nedělá

Ústečtí Lvi vyrovnali po Čurillově trefě ještě v úvodní třetině. Vítězný gól dal ve 43. minutě David Ludvík, jehož trestuhodně nepohlídal Domin. "Neodehráli jsme tak špatný zápas. Za stavu 1:1 rozhodla jedna chyba. Proti mužstvu jako je Ústí nad Labem si to nemůžeme dovolit," zlobil se Tomajko. "Dobrý tým takovou chybu neudělá."

Ano, Olomouc ještě není dobrým týmem. Černého koně, co má prohánět nejlepší kluby první ligy čili právě druhé Ústí nad Labem a první Chomutov, připomíná jen smuteční barvou výstižnou pro aktuální dvanácté místo. "Nejsme v tabulce tam, kde bychom chtěli být," posteskl si Tomajko.

Spolu s kolegou Petrem Fialou točí sestavou a stále marně hledají optimální složení formací. Kvůli problémům se zády jim chyběl obránce Mikel, v průběhu zápasu musel odstoupit další bek Nedbálek.

Jako by se k "Moře" lepila navíc smůla. Pět minut před koncem mohl vyrovnat Zbořil, ale pukem div nezlomil tyčku branky. Vzápětí přišel trest a Ludvíkův druhý zásah. "Víme, že výkony nejsou takové, jaké by měly být. Doufám, že najdeme ideální sestavu a začneme vyhrávat," přeje si Tomajko. "Věříme, že už v sobotu to zlomíme," podotkl k zápasu v Chomutově.

HC Olomouc HC Slovan Ústí nad Labem 1:3

Třetiny: 1:1, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 14. Ondrušek (Bartoň) – 20. Čurilla (Janků, Alinč), 43. Ludvík (Mikulík), 57. Ludvík (Pojkar, Němeček). Rozhodčí: Lacina – Klein, Skopal. Vyloučení: 2:4, navíc Kucharczyk (OLO) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1361. Střely na branku: 22:28.

Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Kucharczyk, Brančík, Polodna – Řípa, Ministr, Záhorovský – Černý, Domin, Haluza – Smejkal, Pekr, Zbořil – Haas.
Ústí nad Labem: Francouz – Poživil, Holomek, Gureň, Zeman, Němeček, Pojkar – Kanko, Mikulík, Ludvík – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Šagát – Čurila, Hanzl, Diviš.