Olomoučtí Kohouti: Ještě dva kroky

Střední Morava - Hubené vítězství 1:0 v Havířově drží hokejisty Olomouce nepatrně blízko k triumfu v moravské skupině první ligy. Do konce základní části zbývají dvě kola a Kohouti udrželi náskok jednoho bodu před druhým Brnem. Pokud zvítězí v sobotu v Jihlavě a poradí si i v pondělí s Ostravou, nemusejí se ohlížet na výsledky Komety. "Na naší filozofii se nic nemění.

O prvním místě nespekulujeme. Jdeme zápas od zápasu a teď nás čeká Jihlava. A to bude těžký soupeř," striktně odmítá debaty o vítězství v dlouhodobé části trenér Petr Vlk.

Jeho tým však jde za šancí soutěž vyhrát. V Havířově udržel čisté konto a tři body mu zařídila branka Nedbálka. "Dobře jsme bránili. I když jsme měli dvanáct vyloučených, gól jsme nedostali," řekl k utkání kouč.

Nic se nezměnilo ani na postavení dalších dvou regionálních týmů, které naopak zůstávají na samém chvostu moravské skupiny. Prostějovská výhra nad Ostravou 2:1 v prodloužení neznamená postup na šestou pozici, která zajišťuje účast v play-off.

A šumperská prohra v Třebíči 2:3 už vůbec nemohla vylepšit mizernou bilanci Draků, kteří jsou beznadějně poslední. Především pro Prostějov je ztráta jednoho bodu nepříjemná. Jestřábi sice zvítězili, získali ale pouze dva body a dvě kola před koncem ztrácejí na šestou Třebíč čtyři body. Situace mohla být veselejší, kdyby v poslední třetině duelu s Ostravou neskončil Kumstátův pokus na tyči.

"Chtěli jsme vyhrát. I proto jsme si v závěru za nerozhodného stavu vybrali oddechový čas. Nakonec z toho bylo vítězství v prodloužení. I to ale bereme, protože nám dává stále šanci dotáhnout se na šestou pozici," řekl prostějovský trenér Radomír Kužílek, jehož tým zítra hostuje v Šumperku a poté přivítá Třebíč.

Závěrečný zápas může být přímou bitvou o vysněnou šestou pozici. "Osud ale nemáme ve vlastní moci. Musíme vyhrát v Šumperku a čekat, jestli Třebíč neztratí body v domácím duelu s Havířovem. Pak bychom v posledním kole hráli zápas o život," počítá Kužílek.  "Ale lepší karty má přece jen Třebíč. Stačí, když zvládne zápas s Havířovem."

K baráži odsouzený Šumperk nestačil na Třebíč, i když měl v zápase více ze hry. Své šance neproměnil a inkasoval po hloupých chybách. Do skupiny o udržení půjde z poslední pozice a pokud se chce zachránit, musí dohánět bodovou ztrátu.

"Navíc se budeme muset obejít bez Fadrného, který je kvůli zranění zřejmě na zbytek sezony mimo hru," lituje ztrátu zkušeného hráče kouč Draků Jiří Otoupalík.